Ferrari’nin evinde Redbull coştu! Üst üste 10.galibiyet

70 Punto Spor

Formula 1 bu hafta İtalya’da koşuldu. Yarışın Ferrari birinciliğiyle başladığı İtalya GP’de Redbull her şeyi değiştirdi. En kazaya yaklaşılan an ise Hamilton Piastri kapışması sırasında oldu. İşte detaylar…

Formula 1 bu hafta Ferrari’nin ev sahibi oldu İtalya’da yapıldı. Ferrari’nin iki pilotu Carlos Sainz ve Charles Leclerc birinci ve üçüncü sıradan başladı. Sıralama turlarında pole umuduyla başlayan Ferrari, İtalya’da birinciliği bulamasa da podyuma çıkmaya hak kazandı. Gerilerden başlayan Sergio Perez, Monza’da ikinciliği kapmayı başardı.

HAMİLTON’A CEZA

Sekizinci ve dokuzuncu sırada yarışan Mercedes pilotu Lewis Hamilton ve Mclaren pilotu Oscar Piastri arasında yarış yaşandı. Mclaren pilotunun bu yarış sonrası ön lastiği kırıldı. 7 kez dünya şampiyonu olan Hamilton’a 5 saniye ceza verildi.

FERRARİ’LER KAPIŞTI

Verstappen ve Perez’in ilk ikiye yerleşmesinin ardından podyum için kırmızı atlar yarışa geçti. Sainz ve Leclerc arasında büyük mücadele yaşandı. Burada kazanan ise Sainz oldu. Leclerc’e finişe kadar yarışın risk almayın diye mesaj gitti.

Monza’da birinci Verstappen olurken ikinci Perez üçüncü Sainz oldu. Leclerc ise dördüncü sıraya hemen takım arkadaşının arkasına yerleşti.