Nazmi Arıkan neden öldürüldü? Cinayetin ayrıntıları ortaya çıkıyor

70 Punto Türkiye

Fen Bilimleri Dershaneleri sahibi Nazmi Arıkan’ın öldürüldüğü ortaya çıkmıştı. Eğitim dünyasını sarsan bu cinayet sonrası detaylar ortaya çıkmaya başladı. Katil zanlısının yakalandığı ortaya çıktı.

Fen Bilimleri Eğitim Kurumları Kurucusu Nazmi Arıkan, beraberinde şoförü Şerif Eker’le Gelibolu’nun Karainebeyli köyünde küçük ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılan çiftliğine geldi. Çiftlik çalışanları öğle saatlerine kadar Arıkan ve Eker’i göremeyince şüphelendi. Telefonla da ulaşılamayınca kontrol için çiftlik evine giren çalışanlar, Arıkan ile şoförü Eker’in kanlar içerisinde cansız bedenleri ile karşılaştı. İhbar üzerine çiftliğe savcı, jandarma ve sağlık ekipleri geldi. Sağlık ekibinin yaptığı incelemede Arıkan ve Eker’in bıçaklanarak öldürüldüğü belirlendi.

DETAYLAR ORTAYA ÇIKTI

Ünlü eğitimci Nazmi Arıkan cinayetinde yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Detayları CNN Türk İstihbarat Şefi Nihat Uludağ aktardı. Uludağ’ın değerlendirmeleri şöyle; Eğitim camiasını gerçekten derinden sarsan bir cinayet bu. Eğitim camiasını üzen bir olaydı. Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı dün itibarıyla yoğun bir çalışma başlatmıştı. Ve Nazmi Arıkan ile şoförünü öldüren zanlı U.A. İstanbul Etiler’de gizlendiği adresinde kıskıvrak yakalandı. Gözaltına alınan zanlı Çanakkale’ye götürüldü ve şu an sorgulanıyor.

Nazmi Arıkan, eğitim camiasında bilinen, tanınan önemli bir isim. Fen Bilimleri Eğitim Kurumları’nın kurucusu ve eğitim camiasında da takdir ve saygı gören bir isimdi. Şoförüyle birlikte Çanakkale Gelibolu’daki çiftlik evine gitmişti. Orada bayram tatilini geçirmek istiyordu ama gece saat 24.00 sıralarında çiftliğine gelen bir katil zanlısı tarafından vahşice bıçaklanarak hem şoförü hem kendisi öldürülmüştü.

Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı hemen bir çalışma başlattı ve katil zanlısının Çanakkale’ye otobüsle geldiği, daha sonra bir taksiye bindiği ve taksiyle de bu olay yeri çiftliğe geldiği ve gece 24.00 sıralarında çiftliğe girip bu vahşi cinayeti işledikten sonra yine aynı geldiği taksiye binerek olay yerinden kaçtığı tespit edildi. Yapılan kamera takiplerinden katil zanlısın İstanbul’a geldiği tespit edildi.

Katil zanlısını taşıyan taksi şoförüne ulaşıldı. Katilin kimlik bilgilerine ulaşıldı ve İstanbul’daki adres tespit edildi. Dün gece itibarıyla U.A. İstanbul’da Etiler’de gizlendiği adresinden kıskıvrak gözaltına alındı. Çanakkale Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından da sorgulanıyor.

NAZMİ ARIKAN’IN TANIDIĞI İSİM

Ön bir ifadesi var. Nazmi Arıkan ile katil zanlısı arasında dershane işletmeciliği konusunda daha önceden oluşan anlaşma olduğu ve daha sonra bu anlaşmanın bozulduğu ve katil zanlısı da bu anlaşmayı husumete dönüştürdü. Ve daha sonrasında bu noktaya geldiği yönünde bilgiler var. Tabi ayrıntılı bilgiler de bu soruşturmanın tamamlanmasının ardından ortaya çıkacak. Nazmi Arıkan’ın tanıdığı bir isim. İddiaya göre; tehdit alındığı bir yönünde bilgiler var.