Whatsapp ücretli mi olacak? Yeni özellikler açıklandı

70 Punto Bilim

Dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Whatsapp’a yeni özellik geliyor. Ücretli olup olmayacağı gündemdeyken yeni özellikler geldi. Uzun süredir test ettiği “Topluluklar” altyapısını resmi olarak tanıtan Whatsapp, birçok yeni özellikleri aktardı.

Whatsapp dünya genelinde 2 milyardan fazla insan tarafından kullanılıyor. Whatsapp’ta gruplar hayat kurtarsa da çoğu zaman insanları istemedikleri sohbetlerde olabiliyor. Gruptan ayrılmak istediğiniz zaman ise bunu herkes görüyor. Whatsapp geliştirdiği yeni özellikle gruptan ayrılmaları sadece yöneticilerin görmesine izin verecek. Grup yöneticisi olmayanlar sizin çıktığınızı fark etmeyecek.

32 KİŞİ ARANABİLECEK

Şirketin yaptığı son hamle ise grup aramalarındaki katılımcı sayısını artırmak oldu. Artık Whatsapp’ta yapılan grup aramalarına 32 kişi katılabilecek.

SON GÖRÜLME DEĞİŞİYOR

Whatsapp’ın son görülme özelliği uygulamaya en son ne zaman girdiğinizi gösteriyor. Whatsapp’ta bu özelliği kapatma hakkınız bulunuyor.

Bunu kapattığınız zaman bu sefer de hiç kimse son görülmenizi göremiyor. Whatsapp seçenek isteyen kullanıcıları dinledi ve son görülmenizi kimlere açıp kimlere kapatacağınızı size bırakacak bir geliştirme yaptı.

Yakında kullanıcılara sunulması beklenen güncellemeyle özelliğin geleceği tahmin ediliyor. Tıpkı Instagram yakın arkadaşlara benzer bir mantıkla çalışacak geliştirmede kimlerin sizi görüp göremeyeceğine dair bir liste yapabileceksiniz.

Öte yandan yakın zamanda mesajlara emoji tepkisi özelliği geldi.

ÜCRETLİ Mİ OLACAK?

Son günlerde ise Whatsapp’ın ücretli olacağı iddia ediliyor. WABetaInfo’da yer alan son sızıntılara göre Whatsapp bir üyelik modeline geçiyor. Twitter Blue gibi işletme hesaplarına ek özellikler sunuluyor. Bağlı cihazlar bölümünde yapılacak değişiklikle çoklu cihaz desteği paralı hesaplar için yeniden tasarlanıyor. Whatsapp’ın bu modeli paralı olacak. Ancak model sadece işletmeler için kullanıma sunulacak. Yani normal kullanıcıların para ödemesine gerek kalmayacak.

Bir cevap yazın