18 Mayıs Günün Haberleri/ Türkiye Ne Konuştu?

70 Punto Türkiye

18 Mayıs 2022 Çarşamba günü ülkemizde yaşanan başlıca gelişmeleri sizin için derledik.

Kılıçdaroğlu’ndan, Erdoğan’a Fotoğraflı SADAT Yanıtı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı fotoğraflı bir paylaşımla Erdoğan’a yanıt verdi. Kılıçdaroğlu paylaşımında, “”Erdoğan ‘SADAT ile alakam yok’ demişsin. Tanıştırayım, devlet sırlarının konuşulduğu toplantıda solundaki 6. kişi SADAT’ın kurucusu. Silah tüccarı. Başkenti İstanbul, dili Arapça olan yeni bir devlet kurmak istiyor. Bu başdanışmanından dinlediklerini bize de anlat, aydınlanalım.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbulun Fethi İçin 29 Mayıs’ta Atatürk Havalimanında 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı’na millet bahçesi yapılmasıyla ilgili “29 Mayıs İstanbul’un fethini Atatürk Havalimanı’nda kutlayacağız, ilk ağacı da dikeceğiz. Biz eserlerimizle mührümüzü vurmayı sürdüreceğiz.” dedi.

Türkiye Barolar Birliği’nden Müzik Yasağı İle İlgili Dava 

Türkiye Barolar Birliği müzik yayın yasağının saat 01.00 olarak belirleyen genelgenin yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle Danıştay’da dava açtı.

İsveç ve Finlandiya Resmen Nato Üyeliğine Başvurdu

Finlandiya ve İsveç, bugün Belçika’nın başkenti Brüksel’de bulunan NATO merkezinde ittifakın genel sekreteri Jens Stoltenberg’e NATO’ya katılmak için üyelik başvurularını sundu. 

NTV Spikeri Özlem Sarıkaya Yurt Son Yolculuğuna Uğurlandı

Meme kanseriyle mücadelesine yenik düşen 39 yaşındaki haber spikeri Özlem Sarıkaya Yurt, bugün son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye Yurt’un ailesi, sevenleri ve meslektaşları katıldı. Yurt’un annesi Pervin Sarıkaya, kızının tabutuna sarılıp ‘Kır çiçeğim, çiçeğini bize bırakıp gitti’ diyerek gözyaşı döktü.

Bir cevap yazın