Siyasette ‘SADAT’ polemiği! Kılıçdaroğlu’ndan fotoğraflı yanıt

70 Punto Türkiye

Geçtiğimiz hafta CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu SADAT’ın binasına gitmiş ve orada dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu. AKP grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “SADAT’ın yöneticileriyle, bu kurumla yakından uzaktan hiçbir alakam olmadığı halde bunu adeta bizim kullandığımız adeta darbeci bir oluşum olduğunu söyleyecek kadar terbiyesizleşiyor” dedi. Kılıçaroğlu’ndan bu sözlere fotoğraflı yanıt geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugünkü TBMM grup toplantısında, “SADAT’ın yöneticileriyle, bu kurumla yakından uzaktan hiçbir alakam olmadığı halde bunu adeta bizim kullandığımız adeta darbeci bir oluşum olduğunu söyleyecek kadar terbiyesizleşiyor. diye konuştu.

Bunun üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı fotoğraflı bir paylaşımla Erdoğan’a yanıt verdi. Kılıçdaroğlu paylaşımında, “”Erdoğan ‘SADAT ile alakam yok’ demişsin. Tanıştırayım, devlet sırlarının konuşulduğu toplantıda solundaki 6. kişi SADAT’ın kurucusu. Silah tüccarı. Başkenti İstanbul, dili Arapça olan yeni bir devlet kurmak istiyor. Bu başdanışmanından dinlediklerini bize de anlat, aydınlanalım.” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun paylaştığı fotoğraf; Cumhurbaşkanlığı’nda 23 Ocak 2018 tarihinde yapılan Güvenlik Zirvesi’nden çekilen bir kareye ait.

Bir cevap yazın