Melek Mosso yerine sahneye çıkacak olan Seda Sayan’dan açıklama! Tepkiler sürüyor

70 Punto Sosyal Medya

Melek Mosso’nun yerine 3 Haziran’da Isparta’da Seda Sayan’ın sahneye çıkacağı öğrenildi. Eleştirilere maruz kalan Seda Sayan’dan açıklama geldi. Melek Mosso’yo ise destek sürüyor. İşte günlerdir konuşulan konser iptali detayı…

Isparta Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Uluslararası Gül Festivali’nde 3 Haziran tarihinde sahne alacak Melek Mosso’nun konseri bazı çevrelerin baskıları sonucu iptal edilmişti. Mosso’nun yerine Seda Sayan’ın sahne alacağı öğrenildi. Gelen tepkilerin ardından sosyal medyada gündem olan Seda Sayan sessizliğini bozdu.

AÇIKLAMA YAPTI

Eleştirilerin ardından 2. Sayfa programına açıklama yapan Seda Sayan, “Sanatçıların konser takvimini menajeri belirler. Ben haftanın beş günü zaten full çalıştığım için bazen havaalanında öğreniyorum konser yeri ve bilgilerini. menajerim Osman Yuvacı anlaşmayı yapmış Melek kardeşimle ilgili araştırmayı yaptığımda Melek’in sanatına ya da kadınlığına değil bir konserinde kadınlar ile ilgili konuşurken yaptığı parmak işaretinden dolayı Isparta Belediyesi’nin tepki gösterdiğini öğrendim. Melek adına merak edip o hareketi videodan izledim. Bir talihsizlik olduğunu düşünüyorum inşallah bir daha böyle bir eylemde bulunmamasını dilerim”dedi.

Öte yandan sosyal medyada da Seda Sayan’a eleştiriler devam ediyor.

ARMAĞAN ÇAĞLAYAN TEPKİ GÖSTERDİ

Youtube’da yaptığı içeriklerle ön plana çıkan televizyonun unutulmaz isimleri arasında yer alan Armağan Çağlayan da tartışmalar katıldı. Twitter hesabından açıklama yayınlayan Çağlayan, ’Müzik sektörü için neden sektörün içindeki insanlar ses vermiyor, birbirine destek olmuyor? Rekabet bu kadar mı gözünüzü kör etti? Müzik yasağı olur,en çok Sektörün dışındakilerden ses çıkar. Bir kadın şarkıcı ahlaksızlıkla suçlanıp konseri iptal edilir, konsere çıkacak diğer iki kadın şarkıcı “dut yemiş bülbüle” döner! Başka bir Kadın şarkıcı ahlaksızlıkla suçlanan kadın şarkıcının yerine sahneye çıkmayı kabul eder! E siz kendi mesleğiniz için ses çıkart(a)mıyorsanız, siz kendi kadın haklarınız için ses çıkartmıyorsanız, birbirinize destek olmuyorsanız, biz neden size destek olalım?‘ifadelerini kullandı.