Mesut Can Eray Avusturya’dan ‘deport edildiğini’ iddia etti

Sosyal Medya Türkiye

Yayınladığı videolarla tepki çeken Mesut Can Eray sosyal medyanın gündeminde. Avusturya’da yaptığı sokak röportajında kadınları taciz eden Mesut Can Eray, pasaportunun alınıp deport edildiğini ve Türkiye’ye dönmek zorunda kaldığını iddia etti.

Avusturya’da Türkçe bilmeyen kadınları taciz ederek video çeken Türk YouTuber hakkında Mesut Can Eray hakkındaki şikayetler üzerine Viyana polisi işlem başlattı.

Mesut Can Eray yayınladığı bir video ile ‘pasaportunun elinden alınıp deport’ edildiğini açıkladı.

Mesut Can Eray yayınladığı başka bir ınstagram hikayesinde ise kendisine tepki gösterenleri Avrupa görmemiş ve geri kafalılar olarak değerlendirdi. Eray şu hikayeyi yayınladı:

MESUT CAN ERAY KİMDİR?

Mesut Can Eray 17 Mayıs 1999 tarihinde Avusturya’da dünyaya gelmiştir. Aslen Samsunlu olan fenomen Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde çektiği videolar ve özellikle cinsellikle ilgili sorularıyla tanınmıştır. Sokak röportajlarındaki konuşmalarıyla tepki çeken Mesut Can Eray, Mesut TV adıyla YouTube’da 2 milyon aboneye sahiptir.

DEPORT EDİLMEK NE DEMEK?

Bulunduğu ülkenin vatandaşı olmayan ve herhangi bir neden yüzünden (suç vb.) kendi ülkesine ya da başka bir ülkeye hava yolu aracılığı ile yollanan kişilere, deporte ya da sınır dışı edilen yolcu denir. Deporte yolcular, kimi zaman bir güvenlik görevlisi eşliğinde, kimi zaman da tek başlarına uçağa biniş yaparlar.