Pegasus çalışanlarının paylaşımı! Şirketten resmi açıklama geldi

70 Punto Türkiye

Pegasus çalışanlarının sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşım gündeme oturdu. Paylaşımla ilgili Pegasus’tan açıklama geldi. Pegasus’tan yapılan açıklamada, “Bu görüş ve ifadeler kişisel olup şirketimizin duruşu ile bir bağı yoktur.” denildi.

Pegasus çalışanlarının, Kadir Gecesi’nde alkol masasında kadeh kaldırarak “Kadir gecesi özel. Rabbim kabul etsin” şeklinde paylaşım yapması sosyal medyanın gündemine oturdu. Sosyal medyada oldukça konuşulan hatta lince uğrayanlar kişisel hesaplarını kapatsa da konu gündeme gelmeye devam etti. Tepkilerin ardından Pegasus’tan açıklama geldi.

Pegasus’tan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

27 Nisan akşamı kişisel bir sosyal medya hesabı üzerinden kişiye özel bir ortamda yapılan bir paylaşımın, farklı mecralarda şirketimiz ile ilişkilendirilmesi nedeniyle açıklama yapmak isteriz.

Bu görüş ve ifadeler kişisel olup şirketimizin duruşu ile bir bağı yoktur. Pegasus Hava Yolları olarak; ilgili paylaşımda yer alan dini inanç, toplumsal düşünce ve fikirlerle atfen rencide edici ifadeleri kesinlikle kabul edilemez buluyoruz. Bu çerçevede, konunun acilen şirketimizin etik-ahlak kuruluna aktarıldığını, gerekli aksiyonların ivedilikle alınacağını bildirmek isteriz. Kurullarımız, tüm çalışanlarımız için istisnasız uygulanmaktadır.”

Bir cevap yazın