Kritik MGK toplantısı sona erdi! Yeni operasyon sinyali

70 Punto Türkiye

Cumhurbaşkanı Erdoğan pazartesi günü yaptığı açıklamada sınır ötesi operasyon mesajı vermişti. Gözler bugün yapılan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısına çevrildi. Toplantı sona erdi. Toplantıdan sonra yapılan açıklamada, “Güney sınırlarımızda icra edilen ve edilecek harekatların komşularımızın toprak bütünlüğünü hedef almadığı, milli güvenlik ihtiyacının gereği olduğu belirtilmiştir” denildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantı, basına kapalı gerçekleşti. 3 saat süren toplantının ardından yapılan açıklamada yeni operasyon sinyali verildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Güney sınırlarımızda icra edilen ve edilecek harekatların komşularımızın toprak bütünlüğünü hedef almadığı, milli güvenlik ihtiyacının gereği olduğu belirtilmiştir.

Uluslararası ittifaklarda her daim müttefiklik ruhu ve hukukunu yerine getiren Türkiye’nin aynı sorumluluk ve samimiyeti müttefiklerinden de beklediği vurgulanmıştır.

Terörizme destek vererek, uluslararası hukuku ihlal eden ülkelere bu tutuma son verme, Türkiye’nin güvenlik hassasiyetlerini dikkate alma çağrısında bulunulmuştur.”

“MÜCADELEDE KARARLILIK VURGULANDI”

İletişim Başkanı Fahrettin Altun da “Egemenliğimizi tehdit eden her türlü unsura karşı mücadelede kararlılık vurgulandı. Uluslararası kuruluşlara, Türkiye’nin hassasiyetlerini dikkate alma çağrısında bulunuldu” dedi.