Ümit Özdağ’dan Bakan Soylu ve SADAT açıklaması

70 Punto Türkiye

Son günlerin en çok tartışılan isimlerinden biri Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ. Sığınmacılara karşı geliştirdiği politikayla gündemden düşmeyen Ümit Özdağ bu kez verdiği bir söyleyişle gündemde. Hem SADAT hem de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında açıklama yapan Ümit Özdağ’ın ne dediği merak ediliyor. Ümit Özdağ, Bakan Soylu hakkında ne söyledi? Detaylar haberimizde…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz haftalarda Ümit Özdağ hakkında ağır ifadeler kullanarak ‘Kendisi adam yerine girmeye çalışıyor. Soros çocuğudur ve operasyon çocuğudur. İstihbarat elemanı olduğu apaçık bellidir’ demişti. Sözcü gazetesinden Ruhat Mengi’ye konuşan Özdağ şu ifadeleri kullandı: Süleyman’ı görseydim dövecektim. Bakanlığın önüne çıksaydı vuracaktım ona. Bunun için gittim oraya. Bir yerde görürsem yine kendisine vuracağım, haberi olsun.

SADAT AÇIKLAMASI

‘Beni AKP’li vekil sanıp açık konuştu’ diyerek SADAT başkanı Adnan Tanrıverdi ile aralarında geçen diyaloğu anlatan Özdağ, ‘SADAT’la ilgili bir şey anlatacağım: Ankara’dan İstanbul’a gitmek üzere VIP’te oturuyorum, otobüse çağrıldık, otobüs kalktı, yanımda koruma polisi arkadaşla dururken Adnan Tanrıverdi geldi, ‘Merhaba’ dedim, o da ‘Merhaba’ dedi, sonra ben ona ‘Siz Özel Harp’teyken orada ‘isyan bastırma’ ile ilgili bir bölüm vardı, o bölümün başındaydınız, 15 Temmuz gecesi askeri birliklerin önüne çekilen otobüs, kamyon vs’yi siz mi organize ettiniz’ dedim. Gülümsedi, kabul ederek başını salladı, sonra sohbet devam etti ve ‘Aslında askeri birlikleri ele geçirmekle ilgili daha önceden sivil insanlarla bir çalışmamız da vardı, bunu haber almışlar ve askeri birliklerin siviller tarafından ele geçirilmesini engellemeye yönelik bazı eğitimler yapılmış’ dedi, ben de ‘Allah Allah çok ilginç’ dedim, sonra ‘Çalışmalar devam ediyor mu’ diye sordum, ‘Ediyor’ dedi, ‘Silahlı çalışmalar var mı acaba bunun içinde’ dedim, ‘Zırhlı birliklerin durdurulmasıyla ilgili çalışmalar var’ dedi, bazı şeyler anlattı bunları şu aşamada paylaşmak istemiyorum, uçakta ben 1-A’ya oturdum, o 1-F’ye oturdu, yerinden kalktı ve bana kartvizitini verdi ‘Cumhurbaşkanı Askeri Başdanışmanı’ yazıyor. O yerine oturduktan sonra ben de ayıp olmasın diye kalktım kendi kartımı ona verdim, karta baktı ve elini alnına götürerek ‘Aaa Ümit Özdağ’ diye bağırdı.

Beni bir AK Parti milletvekili zannederek bu kadar açık konuşmuş. Bu konuşmaları inkar ederse koruma polisi şahittir” diyen Özdağ, “Birliklerin önüne belediye kamyonlarının çekilmesini kendisi düzenlemiş ve öncesinde de birliklerin ele geçirilmesiyle ilgili siviller tarafından çalışmalar yapıldığını söyledi.’ ifadelerini kullandı.