Hakan Ural’ın Z kuşağı sözleri gündemde!

70 Punto Sosyal Medya

Hakan Ural son günlerde yaptığı açıklamalarla gündemden düşmüyor. Kanal D’de yayınlanan sabah programında gündemi yorumlayan Hakan Ural’dan Z kuşağı ile ilgili açıklama geldi. Hakan Ural, Z kuşağının oy kullanmaması gerektiğini belirtti. Hakan Ural daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile fotoğrafını paylaşıp, ‘Sevmek ayıp mı yahu’ yazmıştı.

Kanal D’de “Neler Oluyor Hayatta” programının yorumcusu Hakan Ural, canlı yayında Z kuşağının oy kullanamaması gerektiğini söyledi. Hakan Ural, programda “Ülkede siyasetle bir alakan yok. Ülkenin geçmişini bilmiyorsun, bu ülkenin nelerle mücadele ettiğini bilmiyorsun ama oy atıyorsun. Çok üzücü, çok  ürkütücü değil mi bu. Oy kullanmamaları lazım” dedi.

Öte yandan AKP döneminde seçme ve seçilme yaşı 18 olmuştu.

‘SEVMEK AYIP MI YAHU’

Hakan Ural’ın bu sözleri sosyal medyada gündem olurken akıllara daha önce yaptığı bir paylaşım geldi. İftar programına katılan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile fotoğrafını paylaşan Ural, ‘Reis ile iftar. Memleketi milleti için 20 yılı aşkın hiç durmadan çalışan halkın oyları takdiri ile defalarca temsil ettiği makamda halkına ülkesine binlerce saymakla bitirilemeyecek eserler kazandırmış ve kazandırmaya devam eden yiğit mert vicdanlı cumhurbaşkanımız Erdoğan ellerimizi hiç bırakmadık. Sevmek ayıp mı yahu’ demişti.