Formula 1 2022 sezonu Abu Dabi’de sona erdi! Şampiyon Max Verstappen

70 Punto Spor

Özlem Dede / 70 Punto 2022 Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda Abu Dabi Grand Prix’sini Red Bull pilotu Max Verstappen kazanırken, Ferrari pilotu Charles Leclerc ikinci oldu.


Formula 1 2022 sezonunun son yarışı Abu Dabi GP Yas Marina Pisti’nde sona erdi. Şampiyon olan Verstappen yarışı önde götürürken ikincilik için savaşan Perez ve Leclerc Formula 1 severlere heyecanlı bir yarış izletti.


İlklere imza atan Yedi kez Dünya Şampiyonu olan Lewis Hamilton, kariyerinde ilk defa hiç pole pozisyonu ve yarış kazanmadan sezonu bitirdi.


Sezonun son yarışı duygusal anlara da sahne oldu. Dört kez Dünya Şampiyonu olan Sebastian Vettel’in emekliliğe ayrılışı neredeyse herkesi duygulandırdı. Formula 1 de istatistiklerde en başarılı beş pilot arasında yer alan Vettel ilk Dünya Şampiyonluğunu kazandığı Abu Dabi GP’de bu kez sevenlerine veda etti.


Sebastian Vettel’in Yarış Sonrası Açıklaması;
Vettel: “Yaptıklarımız ve söylediklerimizle size ilham verebiliyoruz, bu bence bir daire etrafında dönmekten daha önemli bir şey ama tabii ki de bu bizim sevdiğimiz şey. Önemli değerleri size aktarabilmek büyük bir şey. Mesajlarınız için mektuplarınız için teşekkürler.”

“Artık söyleyecek pek bir şeyim yok. Boşlukta hissediyor gibiyim… Buraya kadarmış…”