Kemal Kılıçdaroğlu’ndan tokalaşma açıklaması

70 Punto Türkiye

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bülent Arınç ile tokalaşmama videosu sosyal medyaya damga vurmuştu. Kılıçdaroğlu bu anla ilgili açıklama yaptı. 

Sosyal medyaya anlık yayılan görüntülerde CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Bülent Arınç’ın elini sıkmadığı yansımıştı. Daha sonra çıkan bir videoda tokalaştığı görülmüştü. Bu olayla ilgili bir haberi alıntılayan Kılıçdaroğlu, ‘Hayata bakışımda el sıkışmamak yoktur. Bu tarz nezaketsizlikleri siyasi rakiplerimizde bolca görebilirsiniz ama lütfen, kimse bu tarz hamleleri benden beklemesin. Sayın Arınç ile tokalaştık.’ yazdı. 

Kılıçdaroğlu, vakıftaki konuşmasında “Bu ülkede yaşayan herkesi ben dost olarak kabul ediyorum. Beraberiz, birlikteyiz. Türk Demokrasi Vakfı yeniden ayağa kalktı. Bu tür vakıflara siyaset kurumunun, akademinin, medyanın ihtiyacı var. Biz siyasetçiler bir konu üstesinde istesek de derinleşemeyiz” mesajını verdi. Arınç da, özetle toplantıya katılmayan gazeteciler üzerinden yaptığı eleştirilerde “Majestelerinin gazetecileri var. Havanın suyun berraklığından bahsederler. Öksürmenin, bağırmanın zamanıdır. Kral çıplak demenin vaktidir. Allah cesur olana izzet verir.” görüşünü dile getirdi.

Toplantıya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABB Başkanı Mansur Yavaş, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Bülent Arınç ve Ertuğrul Günay gibi isimler katılmıştı.