Bu Kore dizilerini izlemeden geçmeyin! Göz açıp kapatıncaya kadar biten Kore dizileri

70 Punto Kültür Sanat

Kore kültürü hem dünyada hem de Türkiye’de oldukça takip ediliyor. Hem sezonların uzun sürmemesi hem de dizilerin genellikle mutlu son ve samimiyetle bitmesi yoğun gündemden bizi koparıyor. Sizler için canınız sıkıldığında, yoğunluktan çıkmak istediğinizde izleyebileceğiniz Kore dizilerini derledik.

Kore dünyada bir akım. KPOP ile başlayan süreçle birlikte Kore daha fazla hayatımızda. Türkiye’de Kore kültürüne kendini ait hisseden, Kore’yi seven binlerce kişi var. Kore’yi daha fazla tanımamıza ise diziler vesile oluyor. İzlediğimiz zaman ’yok artık’ dediğimiz ama aynı zamanda bizi iyi hissettiren bu diziler, kafamızı rahatlatmak için birebir. Sizler için izlemeniz gereken 5 diziyi derledik.

OH MY VENUS

Oh My Venus, So Ji-sub ve Shin Min-a’nın oynadığı Güney Kore televizyon dizisidir. 16 Kasım 2015’te başlayan dizi 16 bölüm. kilo aldığı için 15 yıllık sevgilisi tarafından terk edilen bir avukat, forma girmek ve hayatına çeki düzen vermek için yeteneki bir antrenörden yardım alıyor. Soluksuz izlenecek dizi Netflix’te bulunuyor. Aşka doyacağınız dizi sevilenler arasında.

BUSINESS PROPOSAL

Kore dizilerinde daima bir patron oluyor. Bu dizimizde de bir havalı bir patron var. Dedesinin evlenmesinde ısrar etmesi nedeniyle başlayan macera aşkla sonuçlanıyor. Randevulara çıkan zengin erkek gönlünü çalışanına kaptırıyor. Eğlenceli anlar yaşayan dizide yardımcı oyuncular da adeta başrol gibi.

WEIGHTLIFTING FAIRY KIM BOK-JOO

Başarılı ve hırslı bir halterci olan Kim Book Joo, gücünü eski bir sporcu olan babasından alıyor. Kim Bok-joo, neşeli ve haksızlığa uğradığında her koşulda hakkını arayan biri. Üniversitede geçen dizide çocukluktan gelen aşk bulunuyor. Dizi mezuniyet töreninde mutlu sonla bitiyor.

CINDERELLA AND FOUR KNIGHTS

Zengin aile, anlaşamayan torunlar. Torunlara bakması için göreve gelen akılı bir genç kadın. Torunlarına çekidüzen vermesi için işe alınan genç kadın kalbini bir isme kaptırıyor. Dizi 16 bölümden oluşuyor.

CRASH LANDING ON YOU

Ve son dizimiz Crash Landing On You. Dizinin karakterleri gerçek hayatta evlendi ve hatta bebek bekliyor. Kuzey Kore ve Güney Kore’de geçen dizinin sonu gözyaşlarına neden oluyor. Kuzey Koreli bir asker ve zengin bir kadının mucize eseri karşılaşması sonucu aşk başlıyor.