Türkiye’nin gündemi yine değişti! Hayrettin Karaman’ın Survivor sözleri tepki çekti

70 Punto Türkiye

Türkiye’nin en çok izlenen yarışmalarından biri olan Survivor bu kez farklı bir nedenle gündemde. Yeni Şafak yazarı Hayrettin Karaman’ın Survivor ile ilgili yaptığı açıklama tepki çekti. Karaman, Survivor izlemenin caiz olmadığını söyledi. Konu tepkiyle karşılandı.

Yeni Şafak yazarı ilahiyatçı Hayrettin Karaman, okuyucularından gelen soruları yanıtladı. Karaman’ın Acun Ilıcalı’nın Survivor yarışması hakkında verdiği fetva ise dikkat çekti.

Karaman’ın okuyucusu “Survivor, kadın erkek beraber bir adada yaşayan bir yarışma programıdır. Mahrem olan kadın ve erkek aynı yerde yatabiliyor, mahrem yerleri açık ve vücutlarını görebiliyor, yarışmayı kazandıklarında birbirlerini öpebiliyor, sarılabiliyor. Bu tür programlara katılmak veya izlemek caiz mi, kazanılan para helâl mi?” diye sordu.

“İZLEMEK ELBETTE CAİZ DEĞİLDİR”

Karaman bu soruya şöyle yanıt verdi: “Tarif ettiğiniz davranışlar İslam dini ve ahlakına ve bizi biz yapan değerlerimize aykırıdır, ayıptır ve günahtır. Bu davranışları içeren bir faaliyete katılmak ve bunu izlemek elbette caiz değildir. Günah işleyerek kazanılan para da helâl olmaz.”