Arctic Monkeys, İstanbul’da bakkal tepkisiyle karşılaştı!

70 Punto Türkiye

Dünyaca ünlü grup Arctic Monkeys, İstanbul’da konser verdi. Biletleri satışa çıktığı anda tükenen grubun iki üyesi İstanbul’da büyük şok yaşadı. Dünyanın en ünlü rock gruplarından biri olan Arctic Monkeys, Beyoğlu’nda bir bakkalın saldırısına uğradı.

Dünyanın en ünlü rock gruplarından birisi olan İngiliz grup Arctic Monkeys 2 gün önce İstanbul’da konser verdi.

TV100’de yer alan habere göre, konser sonrası İstanbul’dan ayrılmayan grup üyelerinden Jamie Cook ve Nick O’malley geçtiğimiz gün Asmalımescit’te Corridor adlı mekandaydı. Mekânın dışında bulunan bakkalın önünde geçen ekip üyeleri içmiş oldukları alkolün şişesini bakkalın önüne koyup kapısında sohbet edince ortalık karıştı. Dükkanından çıkan bakkal ekip üyelerine saldırdı. Önce tepkisini şişeleri çöpe fırlatarak veren sinirli esnaf daha sonrasında grup üyelerinin sözlü cevabı karşısında İngilizce bağırarak küfür etmeye başladı. Grup üyelerini bakkalın önünden kovan sinirli esnaf dünyaca ünlü star olduklarının hatırlatılması üzerine fark etmez yanıtını verdi. Şaşkınlığını gizleyemeyen İngiltere’nin en ünlü müzik grubu üyeleri çareyi mekâna girmekte buldu. Bir süre daha sohbet eden grup üyeleri daha sonra İstiklal Caddesi’ne çıktı. Gidecekleri yeri karıştıran ekip geri dönerek Asmalı Mescit sokaklarında gözden kayboldu. Geriye ise akıllarda bakkalın grubu kovma görüntüleri kaldı.

Dünyaca ünlü olan İngiliz grubunun 1 Adet İngiltere’nin en prestijli müzik ödülü olan Merkür ödülü, dünyanın en prestijli müzik ödülü olan Grammy de ise 5 adaylığı ve farklı dallarda sayısız ödülü bulunuyor. En çok bilinen parçası Do I Wanna Know 1.4 Milyar YouTube da izlenmesi bulunuyor. Spotify da ise aynı parça 1,4 milyar diğer parçaları ise 500 milyon dinlenmenin üzerinde bulunarak kendi rekorlarını koruyor.