Yine kadın yine konser! Bu kez Melek Mosso hedefte

70 Punto Türkiye

Ece Seçkin, Hande Yener’den sonra bu kez Melek Mossu’nun konser haberi konuşuluyor. 3 Haziran’da Isparta’da konsere çıkacak olan Melek Mosso konuyla ilgili henüz açıklama yapmadı. Sosyal medya iptal edilen konseri konuşuyor.

Uluslararası Isparta Gül Festivali kapsamında sanatçı Melek Mosso 3 Haziran da kentte bir konser verecekti. Haber Sulh Gazetesi’nden Bora Tüfekli’nin haberine göre daha önceden Isparta Belediyesi tarafından duyuruları yapılan konserle ilgili de kamuoyunda bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları tarafından tepkiler dile getirildi.

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mehmet Kaya, Melek Mosso konserine sert tepki göstererek, ‘Asım’ın neslini böyle mi yetiştireceksiniz?’ dedi.
Mehmet Kaya açıklamasında “Ülkemizde İslâmi hassasiyeti yüksek olarak bilinen ilimizde AKP belediyesince Gül Festivali namı ile düzenlenecek olan etkinliğe kültürümüze, inancımıza, ahlakımıza ve topyekun mukaddesatımıza saldırması ile bilinen Melek Mosso’nun sanatçı adı altında davet edilmiş olması,  evliya yatağı olan ilimiz halkı tarafından şaşkınlıkla ve üzüntü ile karşılanmıştır” dedi.

Melek Mosso’nun konserinin iptal edilmesini isteyenlerden biri de Anadolu Gençlik Vakfı oldu.  Vakıf yaptığı açıklamada “Ahlaksızlığı özendiren hiçbir şarkıcı halkımız nezdinde sanatçı olarak kabul görmeyecektir. Bu ve benzeri şarkıcıların Isparta’mız da yeri yoktur” ifadelerini kullandı.

YİNE KONSER YİNE KADIN HEDEFTE

Daha önce de Hande Yener ve Ece Seçkin’in konserlerinin iptal edilmesi için bazı siyasi parti ve dernekler tarafından başvurular yapılmıştı.Hande  Yener’in Batman Petrolspor’un şampiyonluk kutlamasında vereceği konserin iptal edilmesi için Yeniden Refah Partisi ve Hüda Par Batman’da kampanya başlatmıştı. Yine Düzce’de konser veren Ece Seçkin’in konseri için de MHP’li Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin,  “Düzce muhafazakar bir yerdir, bayan bir şarkıcı getirilmesi Düzcelilere yakışmaz” demişti.