Sevilay Yılman ve Jahrein birbirine girdi!

70 Punto Sosyal Medya

Jahrein sosyal medyanın son günlerde en çok konuşulan isimlerinden biri. Aynur Doğan’ın konserinin iptali için paylaşımlarda bulunan Jahrein’e Habertürk yazarı Sevilay Yılman’dan tepki geldi. Sevilay Yılman ne yazdı Jahrein ne dedi? Detaylar 70punto.com’da.

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, konseri AKP’li belediye tarafından iptal edilen sanatçı Aynur Doğan’ın Harbiye Açık Hava Sahnesi’nde yapılacak olan konserini hedef alan ‘Jahrein’ olarak bilinen sosyal medya fenomeni Ahmet Sonuç’a “Gestapo musun, Goebbels mi yoksa zibidi bir zaptiye misin!” dedi.

Sevilay Yılman’ın yazısını alıntılayan Jahrein, ‘Sevilay sen terbiyesiz bir tetikçisin. Konu hiçbir zaman Kürt dili ya da Kürtçe şarkı olmadı. Bunu sen de adın gibi biliyorsun fakat bunu yazmak sana para kazandırmaz. Aynur, “Öcalan’a özgürlük” sahnesinde “haydi kızlar savaşa” diye şarkı söylemiştir. Bütün ve tek sorun buradadır.’ açıklamasında bulundu.

Yılman bugün kaleme aldığı yazısında Jahrein’in oyun yayınlarda sıkça küfür ettiğini hatırlatarak, “Kürtçe’de; ‘zehir’ anlamına gelen ‘Jahr’ lakaplı bu sosyal medya neo faşisti sosyal ortamı zehirleme fonksiyonunu üstlenmiş besbelli… Asıyor, kesiyor, Aynur’un konserlerinin iptali için Bursa Belediye Başkanı’na, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’na emirler yağdırıyor filan” dedi. 

Yılman, “Arkadaş sevmeyebilirsin Aynur’u. Hatta politik olarak Kürtçe müziğe karşı da olabilirsin. Ve bu konudaki yorumlarını da takipçilerinle paylaşabilirsin. Ama ‘İzin vermiyorum’ ne demek ya! Kimsin sen! Gestapo musun, Goebbels mi yoksa zibidi bir zaptiye misin! Kimsin!” ifadesini kullandı.