Türkiye Resmen Seçim Hattına Girdi. 3 İl 3 Miting

70 Punto Türkiye

2023 seçimlerine bir yıl kala siyaset hız kazanmaya başladı. Adana, İstanbul ve Gaziantep’te bugün vatandaşlarla 3 buluşma gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan Adana’da CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul’da ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Gaziantep’te halka hitap etti. Cumartesi günü yapılan 3 farklı buluşma seçim hattı olarak yorumlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Adana’da gençlerle buluştu. Gençlerle buluşması öncesi kendisini bekleyen vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023’ü işaret etti. Türkiye’nin istiklal ve istikbaline leke sürdürmeyeceklerini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dışarıdan kulaklarıma üflenen suflelerle siyasetçilik oynayan çapsızlara sesleniyorum. Biz bu ülkeyi sokakta bulmadık. Meydanı sokak terörünü yeniden harlamak isteyen müsterihlere bırakmayacağız. Biz bu ülkeyi birilerinin ihsanıyla kurmadık. Emperyalistleri, taşeronluk yapanların kirli emellerine teslim etmeyeceğiz. Gerektiğinde 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi göğsümüzü tanklara, ölüm kusan silahlara siper edeceğiz ama istikbal ve istiklalimize asla leke sürdürmeyeceğiz. Her bir evladımızı bağrımıza basacak, koruyacak ve kollayacağız. Son 20 yılda olduğu gibi 2023’e giden kritik süreçte de 85 milyonun tamamını kardeşimiz bileceğiz. Başkaları yönünü nereye dönerse dönsün bizim milletimizden başka pusulamız yok. Bizim ne kavga siyasetine ne de küresel güçlerine hesaplarına peşkeş çekilecek gencimiz yoktur. Her gün minarelerinden ezanın yükseldiği bu ülke bizim en değerli varlığımızdır. 85 milyonun her bir ferdi bizim öz ve öz kardeşimizdir. Kökeni, mezhebi, meşrebi ne olursa olsun bu ülkenin gençlerinin tamamı bizim evladımızdır. Gözlerini kin ve nefret bürümüş malum çevrelere de milletimiz hak ettiği cevabı verecekler” diye konuştu.

CHP İSTANBUL’DA

CHP bugün İYİ Parti ile birlikte Bursa’da miting düzenleyecekti. Canan Kaftancıoğlu hakkında çıkan siyasi yasak kararı sonrası CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Bursa’daki mitingin İstanbul’da yapılacağını duyurdu ve Millet İttifakı’nın 6 il başkanı davet edildi. Maltepe yapılan mitingde önce vatandaşlar sonra Kılıçdaroğlu konuştu. Ekonomiden, sığınmacılara kadar birçok konuyan değinen Kılıçdaroğlu, ‘Ülkeye gelen sığınmacıların ülkelerine geri gönderilmeleri gerektiğine inanıyorum. Bu sınırları koruyamayanlar devleti yönetemezler. Devletimiz artık bu yükü taşıyamıyor. Bu nedenle gitmek zorundalar.
Davulla, zurnayla, kardeşçe göndereceğiz.
Biz ırkçılığa karşıyız. Asla bu temiz milletin alnına bir kara leke sürülmesine asla izin vermeyeceğiz. OBİT teşkilatını kuracağız. Suriye’ye Orta Doğu’ya barış getireceğiz.
İlkemiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yurtta Barış Dünyada Barış’ ilkesidir.’ dedi.

DEVA İLK MİTİNGİNİ GAZİANTEP’TE YAPTI

DEVA Partisi, ilk mitingini Gaziantep’te Tur Otobüsleri Park Alanı’nda gerçekleştirdi. Ali Babacan, Gaziantep’teki ilk mitinglerinin engellenmek istenmesine karşın vatandaşların akın akın geldiğini belirtti.

Bir cevap yazın