Mustafa Ceceli gündemde! Hem Kabe anısı hem de beğendiği tweetlerle…

70 Punto Türkiye

Şarkıcı Mustafa Ceceli sosyal medyanın gündeminde. AKP Yerel Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı bir toplantıda anlattığı bir anı gündeme oturdu. Fakat gündeme oturan başka bir şey daha vardı o da ünlü şarkıcının beğenileri. İşte detaylar…

AKP Yerel Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, dün düzenlenen ‘Önceki Dönem Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı”nda konuştu. 

Özhaseki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı törende, “Bu seçim, ne sadece Recep Tayyip Erdoğan seçimi ne sadece Türkiye seçimi. Hepimiz biliyoruz ki bu seçim, tüm dünya mazlumlarının seçimi, yıllarca emek verdiğimiz kazanımlarımızın berhava edilmemesi seçimi” dedi.

Şarkıcı Mustafa Ceceli’nin Kabe’den kendisini aradığını ifade eden Mehmet Özhaseki şunları söyledi:

“Beni bir müddet önce Kabe’den Mustafa Ceceli aradı. Dedi ki; ‘Mehmet Abi ben Hac’dayım ama tavaf edemiyorum.’

Mustafa hayırdır dedim, hayranların Kabe’yi mi bastı, niye tavaf edemiyorsun? ‘Hayır abi değil… Önümde bir Türk bayrağı var, bütün Hüccac; esmer, Uzak Doğu’dan gelmiş sarı benizliler, küçük boylular önce geliyorlar Kabe’de beni durduruyorlar, bayrağı öpüyorlar sonra da elimden tutup Kabe’ye çeviriyorlar benim elimi açtırıyorlar. Recep Tayyip Erdoğan diye duaya başlıyorlar’ dedi.”

TWEETLERİ DE GÜNDEMDE

Bu anıdan sonra Mustafa Ceceli konuşulanlar arasına girdi. Hükümete yakınlığıyla bilinen Ceceli’nin ise beğenileri dikkat çekti. Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın ekonomi ile ilgili attığı eleştiri tweetlerini beğenmesi dikkatlerden kaçmadı.

İSMAİL SAYMAZ: MUSTAFA CECELİ’YE HELAL OLSUN

Gazeteci İsmail Saymaz, ünlü şarkıcının beğendiği tweetlere dikkat çekerek şu mesajı yayınladı: Mustafa Ceceli’ye helal olsun. Kabe’de tavaf ederken “Uzakdoğudan gelmiş sarı benizliler ve küçük boylular” ile Türk bayrağını öpüp bir eliyle Erdoğan için dua ediyor. Aynı anda diğer eliyle Özgür Demirtaş’ın hükümeti eleştiren twitlerini beğeniyor.