21 Mayıs Günün Haberleri / Türkiye Bugün Ne Konuştu?

70 Punto Türkiye

21 Mayıs 2022 Cumartesi günü ülkemizde yaşanan başlıca gelişmeleri sizin için derledik.

CHP’nin Milletin Sesi Mitingi’ne Büyük İlgi

21 Mayıs’ta Bursa’da yapılması planlanan ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen hapis cezası ile siyasi yasak kararının ardından İstanbul’a alınan ‘Milletin Sesi’ mitingine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından önce yurttaşlar kürsüde söz aldı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Gaziantep’te

DEVA Partisi, Demokrasi Meydanı’nda yapılması valilik tarafından engellenen ilk mitingini Gaziantep, Kalealtı’nda yaptı. Mitinge katılım yoğun olurken Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve AKP’ye yüklendi. Babacan, “Sayın Erdoğan artık sokağı görmüyor. Kendini Beştepe’ye hapsetti. Gördüğü tek fatura, tek komşusu yok. Vatandaşın anası ağlıyor ya. Haberi yok. Adana’dasın, atla gel Antep’e, sokaklarda bir tur atalım.” dedi.

Erdoğan’ın Sözlerine Suriye’den Yanıt: “1 Milyon Suriyeliyi Geri Gönderme Projesini Kabul Etmiyoruz”

Suriye Dışişleri Bakanlığı, Erdoğan’ın ‘1 milyon Suriyeli kardeşimizin gönüllü geri dönüşlerini sağlayacağız’ sözleri ile ilgili açıklama yaptı. Suriye devlet haber ajansında yer alan açıklamada ‘Suriye Arap Cumhuriyeti hükümeti, bu tür oyunları kesinlikle reddediyor.’ denildi.

“Selçuk Tepeli Kovuldu” İddiası

 FOX Ana Haber sunucusu Selçuk Tepeli’nin çiftçilerle ilgili bir habere gösterdiği tepkinin ardından kovulduğu iddia edildi. Kanal yönetiminden bu iddiaya yalanlama geldi. 

“3 Ayda Mansur Yavaş Siyaseten Bitecek” Diyen Melih Gökçek’in Aynı Programda Düştüğü Durum Gündem Oldu

Melih Gökçek o programda “Bir sözüm var. Allah izin verirse 3 ayın içerisinde Mansur Yavaş diye bir şey kalmayacak. Kalmayacak demek siyaseten bitecek demek. Bunun yaptığı icraatlarla ilgili bantları göstereceğim. Yalan söylediğini birebir kendi sesinden ispat edeceğim. Millet görünce bu böyle diyecek. Ekonomik olarak akıtıyorlar, devamlı algı yapıyor. İyilik meleği, herkese yardıma koşan. Hiç alakası yok. Hayatı Melih’le kalkıyor, Melih’le yatıyor. Sosyal medya konusunda bir numara, icraat konusunda sıfır” demişti.

Adana’daki AKP Gençlik Şöleni’ne Giden Araçlar Plakalarını Kapattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılacağı ‘Gençlik Şöleni’ için çevre illerden yola çıkan araçların plakalarını kapatarak şenliğe gittiği ortaya çıktı.

Bir cevap yazın