Sosyal medyadaki ‘Gülşen’ tartışmasından CHP de payını aldı

70 Punto Türkiye

CHP’li Özgür Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısıyla gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Özel Gülşen’in imam hatipliler ile ilgili ifadelerine ilişkin ‘Maksadını aşmış bir espri’ sözlerini kullandı. Özel’in sözleri sosyal medyada tepki topladı.

Özgür Özel, şarkıcı Gülşen’e, imam hatiplilere ilişkin sözleri nedeniyle soruşturma başlatılmasının anımsatılması üzerine, şu açıklamada bulundu: “İmam hatipler, diğer okullarımız gibi hepimizin, bu memleketin evlatlarını yetiştiren yasayla kurulmuş, CHP döneminde kurulmuş ve dinin gereklerini insanlara doğru şekilde ve devlet eliyle ve denetimiyle öğretecekleri yetiştirmek üzere kurulmuş okullar. Hiçbir okula yapılmaması gerektiği gibi bu okullarla ilgili de öyle bir, espri de olsa, şaka da olsa, tanımlama doğru değil. Nasıl bir açıklama yapıldı, bilmiyorum ama mutlaka düzeltilecektir. Maksadını aşmış bir espri. Çok rahatsız edici şekilde insanların kalbini kırdı. Hızlı bir şekilde telafi edileceğini ümit ediyoruz. Biz de takip edeceğiz.

Özel daha sonra yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı

İfadelerin, sözlerin hapsedildiği bir ülke demokrasi olamaz. Gülşen’in özrü tartışmayı kapatmak için yeterliyken talimatla verilen bu karar, maksatlıdır, tüm gençlere tüm sanatçılara göz dağıdır. Tutuklama kararı tam bir hukuksuzluktur.Gülşen derhal serbest bırakılmalıdır.

Gazeteci Erk Acarer yaptığı paylaşımda, “Özgür Özel maksadını aşmış, gerçek dışı ifadeler kullanıyor. Kimse kimseyi kandırmasın. İmam Hatipler önce 1950’lerin sonra 12 Eylül’ün Türkiye’yi götürdüğü karanlık noktalardan biridir. Kimse kimseyi kandırmasın CHP ile hiç alakası yok. Bu kadar popülizm şartsa AKP var!” dedi.

“YAZIKLAR OLSUN”

Gülşen’in tutuklandığı sırada, CHP’nin kırılgan muhafazakar kitleden oy alabilmek için durduğu yer, geleceğe dair çok şey söylüyor. Devir değişir, Gülşen serbest kalır, ama o gün kim boyun eğmediyse, ayakta kalan da o olur! Bu kafayla CHP ayakta kalamaz, geçmiş olsun!