Meslektaşlarından Gülşen’e destek! Hadise, kadın cinayetlerine dikkat çekti

Türkiye

Şarkıcı Hadise, İmam Hatipliler hakkında sözleri sebebiyle jet hızıyla tutuklanarak cezaevine gönderilen meslektaşı Gülşen’e destek verdi. Hadise kadın cinayetleri ve yargıya dikkat çekti

“KAÇ TANE KADIN BUGÜN HAYATTA OLURDU?”

Sosyal medya hesabından açıklama yapan hadise şu ifadeleri kullandı: Çok üzgünüm… Hepimiz insanız, yanlışlar ve hatalar yapabiliriz çükü insanız! Özür dilemek, özür dileyebilmek büyük bir erdemdir ki özür dilendi.

Size soruyorum, kadınları vahşice öldüren, iki ay yatar çıkarım diyen adamları, çocuklarının yanında karısını döven adamları bugün Gülşen’in tutuklandığı gibi tutuklasalardı kaç tane kadın bugün hayatta olurdu?

EDİS: ÜZÜNTÜM TARİFSİZ

Şarkıcı Edis yaptığı açıklamada, “Üzüntüm tarifsiz. Herkesi ve her şeyi anlayabilmekle beraber bir sanatçının, yakın arkadaşım olan meslektaşımın söylemlerinden ötürü cezaevine gönderilmesi beni yıkmıştır. Arkadaşımın samimi beyanlarına inanıyorum. Türk adaletinden kararını yeniden gözden geçirmesini bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

HARUN TEKİN’DEN PAYLAŞIM

Mor ve Ötesi’nin solisti Harun Tekin yaptığı paylaşımda “dayattıkları gibi olmadığı, giyinmediği, konuşmadığı için  bugün bir kadın sanatçı tutuklandı.” sözlerine yer verdi.

Mabel Matiz: Gülşen derhal serbest bırakılmalı

Derya Uluğ: Gülşen için bu kadar hızlı ilerleyen adalet sisteminden, çocuk ve kadın tacizcilerine, katillerine, onlarca sayamayacağım suçu işleyip sokaklarda dolaşan baş tacı edilenler için de aynı adaleti bekliyoruz, Hızlıca!

Göksel: Aylar önce söylenmiş bir cümle yüzünden tutuklanmak? Bu hiç adil değil. Adalet herkese eşit davranmak değil midir? Kaldı ki Gülşen özür diledi! Çok üzgünüm.