Sokak Kedisi Ebru Uzun Oruç ve eşi silahlı saldırıya uğradı!

70 Punto Türkiye

Sokak Kedisi adlı Youtube kanalı olan ve yaptığı röportajlarla ünlenen Ebru Uzun Oruç ve eşi silahlı iki kişinin saldırısına uğradı. Ebru Uzun Oruç, iyi olduklarını belirtti.

Sokak röportajı nedeniyle tehdit edilen Sokak Kedisi adlı Youtube hesabının sahibi Ebru Uzun Oruç ve eşi İstanbul’da saldırıya uğradı. 

Twitter hesabından mesaj yayınlayan Ebru Uzun Oruç, ‘Bağdat caddesinde eşim Barış Oruç ve ben 2 silahlı kişinin saldırısına uğradık. Durumumuz iyi merak etmeyin. Şu an Emniyetteyiz. ‘ dedi.

Emniyet’e ifade verdikten sonra tweet atan Ebru Uzun Oruç, ‘Arkadaşlar şimdi emniyetten çıktık. İyiyiz merak etmeyin.’ açıklamasında bulundu.

Ebru Uzun Oruç daha önce tehdit edildiğini belirten bir tweet atmıştı.

 

DEVLET BAHÇELİ’Yİ SORMUŞTU

Ebru Uzun Oruç, İstanbul Kadıköy’de yurttaşlara MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi sorduğu sokak röportajı nedeniyle MHP yönetiminin hedef tahtasına oturmuştu. 

MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Nevzat Ünlütürk, Twitter hesabından Ebru Uzun Oruç’un ilgili paylaşımını alıntılayıp şöyle yazmıştı:

“İşaret küpesi yok!.

Sahibi belli değil muhtemelen kısırlaştırılmamış…

Bu sokak kedisi kısırlaştırılmalı!…”

MHP’nin sosyal medya sorumlusu ve Türkgün Gazetesi Sosyal Medya Danışmanı Hüseyin Özkan da Ebru Uzun Oruç’u ağır hakaretlerle hedef aldığı paylaşımında şöyle demişti: 

Bu peynir cinsi kaşar gibi, kedimsi alçak şeref yoksununun bir tarafları kaşınıyor! Devlet Bahçeli kadar başına taş düşsün! Ayrıca kendine yakın kişilere tuttuğu kişilerin yarısından fazlası da, kendisine gerekli cevabı veriyor. Bir de korktuklarını sayarsak. Hakaret ettirdikleriyle fragmanı hazırlaması bile ne denli bir gerizekalı olduğunu gözler önüne seriyor!

MHP’nin gençlik yapılanması olan Ülkü Ocakları’nda Genel Başkan Danışmanı olarak görev yapan Duru Çökük de Oruç’u tehdit eden isimlerden biri oldu. Çökük, ilgili videoyu alıntılarken şu ifadeleri kullanmıştı: 

Basit temelli bir kurgu hazırlayıp bu millete servis edemezsin.

Daha önceki kurgunda ipini tutanların kim olduğunu gösterdik.

Yeri gelirse o ipi keseriz. Liderimiz Sn. Devlet Bahçeli Beyefendi bir sokak müptelasının malzemesi değildir.

Bu hadsizliğe müsaade etmeyeceğiz!