Son 4 ayda iptal edilen 14.festival: Milyonfest Fethiye!

70 Punto Türkiye

Türkiye’de festivaller bir bir iptal ediliyor. Son 4 ayda 14 festival iptal edildi. En son olarak Milyonfest Fethiye iptal edildi.Erdem Özveren adlı kişinin festival paylaşımı ise tepki çekti.

Son 4 ayda 14 festival iptal edildi, tepkiler peş peşe geldi. Sosyal medyada birçok kullanıcı iptal edilen festivallere tepki gösteriyor. Fakat bazı kişiler festivallerin iptal edilmesini destekliyor. Onlardan biri de Erdem Özveren. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Özveren, ‘Muğla Valiliği “Milyon Fest” isimli Ahlâksız Festivali iptal Etti.Böylelikle Eskişehir ‘de Kamuoyu oluşturup Sonuç Aldığımız,Ve Emsal Karar Uygulanan 14. Etkinlik oldu’ yazdı.

Ekşi Sözlük’te ise bu tweete birçok kişi tepki gösterdi. 

Türkiye’nin en büyük müzik festivalleri arasında yer alan ve bu yıl 1-4 Eylül günleri arasında ikincisi düzenlenecek olan Milyon Fest Fethiye, Muğla Valiliği tarafından iptal edildi.

Valiliğin kararına tepki gösteren Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Alınan kararın gerekçesi yok. Kendilerine yakın insanların konserleri iptal edilmiyor” dedi.

Fethiye Belediyesi’nin destekleriyle 1-2-3-4 Eylül 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan Milyon Fest Fethiye, Muğla Valiliği tarafından iptal edildi. Milyon Fest Fethiye’ye bu sene 16 ünlü sanatçının katılımı planlanmıştı.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Milyon Fest Fethiye’nin iptal edilmesine ilişkin “Bu yıl yine çok güzel projelerimiz vardı. Ama sabah valilikten aldığımız bir haberle üzüldük. Gençlerimizi İnlice Plajı’nda 16 sanatçıyla buluşturacağımız Milyon Fest, valilik tarafından iptal edildi. Gerekçesi yok. Biz idari mahkemeye başvuracağız. Kendine yakın insanların konserleri iptal edilmiyor. Ama Fethiye Belediyesi’nin İnlice Plajı’ndaki yapacağı konser iptal ediliyor. Bunu gençlerimizin takdirine sunuyorum” dedi.