Siyasette ‘Gülşen’ polemiği: Kılıçdaroğlu’nun hakim ve savcılara çağrısına Bozdağ’dan yanıt geldi

Türkiye

Şarkıcı Gülşen’in İmam Hatip Liselilere dair söylemlerinin olduğu nisan ayında çekilmiş görüntülerinin ortaya çıkmasını ardından siyaset sahnesinde de hareketli dakikalar yaşanıyor. Gülşen gözaltına alınmasının ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Karara tepki gösteren CHP Lideri Kılıçdaroğlu, hakim ve savcılara seslendi. Bu açıklamalara cevap Adalet Bakanı Bozdağ’dan geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımıda şu ifadeleri kullandı: Farklı hayat tarzlarına sahip gençlerin arasında uzun bir zamandır barış rüzgarları esmektedir. Amacını aşmış bir şakayı alıp, gençlerimizi birbirine düşürmektir hedef. Biraz daha iktidarda kalmak için, daha çok çalmak ve çırpmak için.

Gençlere sesleniyorum, bu adaletsiz düzenin sonu geliyor. Sizleri kışkırtarak ve bölerek bu ülkeyi yönetmeye çalışıyorlar. Önümüzdeki seçimde sizler büyük bir rol oynayacaksınız. Bir olmak, kışkırtmalara karşı birbirinize kenetlenmek sizin elinizde.

Ey vatan kurtaran savcı ve hakim, “Çürükler, adiler, s**tükler, cibilliyetsizler…” bunlar kimin laflarıdır? Bunları bu aziz millete kim söyledi? Hukuka, adalete ihanet etmeyin; sanatçıyı hemen serbest bırakın!

BEKİR BOZDAĞ YANIT VERDİ

Adalet Bakanı Bozdağ Kılıçdaroğlu’nda sosyal medya üzerinden yanıt vererek şu ifadeleri kullandı: İHL’lere ve İmam Hatip Liselilere iftira atana; kin,nefret ve ayrımcılık içeren sözleri sarf edene karşı; İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatiplilere sahip çıkan CHP’nin Genel Başkanı dahil tek bir CHP’li yetkilinin açıklamasını duyduk mu? Yok.Buna şaşırdık mı? Asla.Bildik CHP işte.

İHL’lilere iftira atana; kin,nefret ve ayrımcılık diliyle hitap edene sahip çıkarak mı CHP İHL’lile ile helalleşecek? Anlaşılıyor ki “Helalleşme” politikasında CHP,samimi değildir ve “Helalleşme”yi sadece bir seçim stratejisi olarak kullanmaktadır.

Hakimleri ve savcılara tehdidi,hakareti ve onları hedef göstermeyi alışkanlık hâline getiren Kılıçdaroğlu’nu bir kez daha kınıyorum.

Bilinmeli ki kimse, hakim ve savcılara,emir ve talimat veremez;tavsiye ve telkinde bulunamaz;onları hedef gösteremez.

Hakim ve savcılarımız hakkında söylediği çirkin sözler,hakim ve savcıların değil söyleyenin karekterini ve ahlak seviyesini gösterir.

Bizim ahlakımız,bu çirkin sözleri sarfedene karşı aynen iadeye dahi izin vermez.

Ama biliriz ki kötü söz, sadece ve sadece sahibini tavsif eder.