Melih Gökçek’in jelibon sınavı! Açıklama yaptı

70 Punto Türkiye

Melih Gökçek katıldığı bir televizyon programda Sözcü Gazetesi yazarı Murat Muratoğlu’nun “Adıyaman’da arama çalışması yapılan iki kuyuda 6 milyar dolarlık Jelibon rezervlerine rastlandı” paylaşımını gerçek sandı. Canlı yayında sözlerini savunan Gökçek daha sonra Twitter hesabından açıklama yaptı.

Sözcü gazetesi yazarı Murat Muratoğlu, bugün sosyal medya hesabından “Adana’da bulunan petrolden sonra, Adıyaman’da arama çalışması yapılan iki kuyuda 6 milyar dolarlık Jelibon rezervlerine rastlandı…” yazdı. 

Muratoğlu’nun bu ironisi, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından gerçek sanıldı. Gökçek katıldığı televizyon programında şunları söyledi:

Bugün gazetede okudum. Ne anlama geldiğini de bilmiyorum. İtiraf edeyim. Araştıracağım ki bileyim. Onun adı var. Çocuklar yer ya. Jelibon.

Jelibon bulunmuş. Ne demek jelibon, bilmiyorum. Yer altında 6 milyar dolarlık jelibon bulunmuş. Bu ne anlama gelmiyor bilmiyorum. Bugünkü medyaya bakın.

(Fake falan olmasın başkanım?) Hayır fake değil. Resmi şey. Arka arkaya bulunuyor.

Sayın Cumhurbaşkanı, yeni açıkladı dikkat ediyorsanız. Adana’dan sonra yeni bir şey daha açıkladı. Hemen Polatlı’nın arka tarafında.

SOSYAL MEDYADAN AÇIKLAMA YAPTI

Bir anda gündeme oturan sözler sonrası Melih Gökçek Twitter hesabından açıklama yaptı. Gökçek yaptığı açıklamada, ‘ANKARA MASASINDA BİR ARKADAŞIMIN GÖNDERDİĞİ BİR HABER ÜZERİNE, BUGÜN ESKİŞEHİRDE YERALTINDA BULUNAN “Nadir toprak elementi” ÜZERİNE KONUŞURKEN “İçinde Jelibon diye bir maddeymiş, ne olduğunu bilmiyorum” DİYE BİR KONUŞMA YAPTIM. NE KADAR SOLCU VARSA AKLINCA ALAYA BAŞLAMIŞ. AÇIKÇA NE OLDUĞUNU BİLMİYORUM DEMEME RAĞMEN,  MAL BULMUŞ MAĞRİBİ GİBİ SALDIRMAYA BAŞLAMIŞLAR. DEMEK Kİ TROLLENEBİLİYORUM. DEMEK Kİ BUNDAN SONRA DAHA DİKKATLİ OLMAMIZ LAZIM. ‘ ifadelerini kullandı.