LC Waikiki’den LGBT kararı

70 Punto Türkiye

Dünyaca ünlü giyim markası LC Waikiki, çalışanlarına “LGBT çağrışımı yapan renk ve simgeleri kullanmayın” talimatını verdi. LC Waikiki Yalova Lojistik Merkezi Açılış Törenine katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Waikiki’nin bu kararına destek verdi. Karar sosyal medyanın gündemine oturdu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, LC Waikiki Yalova Lojistik Merkezi Açılış Töreni’nde konuştu. Varank, LC Waikiki’nin, çalışanlarına “LGBT çağrışımı yapan renkleri ve simgeleri ürünlerde kullanmayın” talimatına değindi. Bakan Varank, şirketin iki yıl önce aldığı LGBT kararını gündeme getirdi ve LC Waikiki’nin sosyal sorumluluk sahibi bir şirket olduğunu söyledi.

Mustafa Varank’ın Açılış Töreni’ndeki konuşması şöyle: 

LC Waikiki, grup çalışanlarına bir elektronik posta göndermiş. ‘Lütfen ürünlerimizde LGBT çağrışımı yapan işaretleri kullanmayın, bunlarla ilgili ürünleri üretmeyin  Çünkü bizim hassasiyetlerimiz var’ demiş.

Dünyada bir LGBT dayatması varken, cinsiyetsizlik dayatması varken LC Waikiki’nin bu insiyatifi almasını da ben çok değerli buluyorum ve çok teşekkür ediyorum. Kimse kusura bakmasın. Cinsiyetsizliği dayatırsanız, aile mefhumunun altını oymaya devam ederseniz, biz kimseye eyvallah demeyiz. Böyle markaların gerisinin geleceğine de ben inanıyorum. Biz aileyi savunmaya devam edeceğiz.

LC Waikiki’nin kararı sosyal medyanın gündemine oturdu. Kimi karara destek verirken kimi tepkisini dile getirdi.