Kılıçdaroğlu’nun adaylığı ‘Altılı Masa’da gündeme geldi mi? Net açıklama

70 Punto Türkiye

2023 seçimlerine kısa bir süre kala Millet İttifakı’nın adayı kim olacak sorusu gündemde kalmaya devam ediyor. Altılı Masa’da birleşen Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayının kriterlerini açıklamıştı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayıyla ilgili yeni açıklama geldi ve kendisinin cumhurbaşkanlığı adaylığının Altılı Masa’da görüşülüp görüşülmediğine yanıt verdi.

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Orhan Bursalı bugünkü yazısında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı söyleşinin üçüncü bölümünü yayımladı. ‘Hükümetin seçimi ilan etmesi lazım’ diyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı adayının şu an açıklanmasının bir anlamı olmadığını belirtti. Yazıda Kılıçdaroğlu, ‘Şu anda seçim sathı mailine girilmiş ve seçim kararı alınmış, açıklanmış değildir. Hükümetin seçimi ilan etmesi lazım. Dolayısıyla ortak adayı şimdiden açıklamanın da anlamı yok.’ dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığının Altılı Masa’da gündeme gelip gelmediğiyle ilgili CHP lideri açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Bu konu masada hiç görüşülmedi, sadece şu görüşüldü: Cumhurbaşkanlığı ile ilgili gazetecilerden çok soru geliyor, o zaman biz cumhurbaşkanı adayının niteliklerini belirleyen bir paragraf yazalım diye konuştuk ve bunu yazıp ilan ettik.

Bir cevap yazın