Jada Pinkett Smith ilk kez Oscar’a damga vuran tokat hakkında konuştu

Kültür Sanat

Jada Pinkett Smith Oscar töreninde tıraşlı saçları ilgili bir şaka yüzünden kocası Will Smith’in Chris Rock’ı tokat atmasına dair yorum yaptı.

İngiltere yayın organı Theguardia’a göre Will Smith’in Oscar töreninde komedyen Chris Rock’a attığı tokata ilişin konuşan Pinkett “Bu iki zeki, yetenekli adamın iyileşmek, bunu konuşmak ve uzlaşmak için bir fırsatı olduğunu” umduğunu söyledi.

” Sağlığımla ilgili yaşadıklarımı ve Oscar’da olanları düşününce binlerce kişi hikayeleriyle bana ulaştı”

Pinkett katıldığı Red Table Talk isimli programın bölümünü kendisi gibi saçkıran (alopesi areata) yaşayan diğer insanlara adadı.

Yayını izlemek için: https://www.facebook.com/redtabletalk/videos/5528601813851734/

Pinkett, “Bugün dünyanın durumu, ikisine de ihtiyacımız var ve aslında hepimizin birbirimize her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var.” dedi.

“BİNLERCE KİŞİ HİYAKELERİ İLE BANA ULAŞTI”

Oyuncu, “Sağlığımla ilgili yaşadıklarımı ve Oscar’da olanları düşününce binlerce kişi hikayeleriyle bana ulaştı” dedi. Şovdaki konukları arasında, saç dökülmesi nedeniyle zorbalığa uğrayan ve intihar ederek ölen 12 yaşındaki bir kızın annesi Rio Allred ve hastalığın farklı türlerini açıklayan bir doktor da vardı.

Rio’nun annesi Nicole Ball, kızının ölümünden iki haftadan kısa bir süre sonra gerçekleşen Oscar olayının etkisini anlattı.

ABD’DE 6,8 MİLYON İNSANI ETKİLEYEBİLİYOR

Ulusal Alopesi Areata Vakfı’na göre, bozukluk ABD’de herhangi bir yaş, cinsiyet ve etnik gruptan 6,8 milyon insanı etkiliyor ve semptomlar değişiklik gösteriyor.

Pinkett Smith daha önce tokatla ilgili kısa bir açıklama yapmıştı ve ertesi gün Instagram’a “Bu iyileşme mevsimi ve ben bunun için buradayım” yazmıştı.

Kral Richard filmi ile en iyi erkek oyuncu Oscar’ını alan Smith, daha sonra Rock’tan özür dilemişti ancak akademi tarafından 10 yıl boyunca törenden men edilmişti.

ÇEVİRİ: 70punto
Haberin orjinali için: https://www.theguardian.com/culture/2022/jun/02/jada-pinkett-smith-hopes-will-smith-and-chris-rock-will-reconcile-after-oscars-slap