Galatasaray’ın yeni transferi Yusuf Demir Barcelona tarihine geçmişti

Spor

Galatasaray transfer sezonunun bitmesine saatler kala gaza bastı ve yıldız isimleri peş peşe açıkladı. Bu transferler arasında dikkat çeken bir isim de şüphesiz Yusuf Demir!

YUSUF DEMİR KİMDİR? KAÇ YAŞINDA

70 Punto – Galatasaray’ın yeni transferi Yusuf Demir 2003 doğumlu. Forvet mevkinde forma giyen Demir henüz 19 yaşında. Yusuf Demir transferin açıklanmasının hemen ardından twitter hesabından bir paylaşım yaparak ‘istanbul!!!’ tweeti attı.

Avusturya doğumlu Yusuf Demir, kariyerine 2013 yılında Vienna alt yapısında başladı. Buradan sonraki durakları ise Rapid ve AKA Rapid alt yapıları oldu. 2019’da Rapin Wien ile el sıkıştı. Burada 31 maçta forma şansı bulan Demir 6 kez rakip fileleri havalandırdı.

Genç oyuncunun kapısını Barcelona çaldı. Demir Katalan ekibi ile 6 resmi maçta forma terletti. 3 Şampiyonlar Ligi mücadelesinde yer aldı.

MESSİ’DEN SONRA SADECE O BAŞARDI

Yusuf Demir henüz 18 yaşını doldurmasının üzerinden 80 gün geçmişken Athletic Bilbao deplasmanında 62. dakikada oyuna dahil edildi. Böylece  Messi’Den sonra La Liga’da Barcelona forması giyen en genç oyuncu oldu.

Yusuf Demir ve Emre Demir kardeş mi?

Yusuf Demir ve Emre Demir arasındaki soyadı benzerliği iki futbolcunun akraba olduğunun düşünülmesine yol açsa da böyle bir durum söz konusu değil.

YUSUF DEMİR MİLLİ TAKIM KARİYERİ

Genç oyunucu Avusturya Milli Takımının formasın giyiyor. 2021 yılında A takımda oynamaya başlayan Demir 4 resmi maça çıktı.

GECE SAATLERİNDE İSTANBUL’A İNDİ

Galatasaray haberi “Transfer görüşmelerine başladığımız Yusuf Demir ve Mathias Ross Jensen, İstanbul’a geldiler!” sözlerine yer vererek duyurdu.