Erzurum tweeti nedeniyle işten çıkarılan Bedirhan Kanşiray: Sessiz kalmayacağım

70 Punto Türkiye

beIN SPORTS muhabiri Bedirhan Kanşiray, geçtiğimiz aylarda Erzurum hakkında atılan bir tweete yanıt verdiği için  işten çıkartıldığını açıkladı. Olayı yargıya taşıyacağını söyleyen Kanşiray’ın başına gelen olay sosyal medyada gündem oldu.

Kasım ayında Bandırmaspor’un Erzurumspor’u 2-1 yendiği maç öncesi özellikle beIN SPORTS camiasında bomba etkisi yaratan bir olay yaşanmıştı. beIN SPORTS’un muhabiri Bedirhan Kanşiray, Twitter’da viral olan bir ‘Erzurum’ tweetine verdiği yanıt ile gündeme oturmuştu. 

‘Erzurum’da yaşamak ister miydin?’ tweetine ‘Para verseler gitmem derdim ama iş icabı gidiyorum şu an. Yarın Erzurumspor Bandırmaspor’ diyerek yanıt verdi. Attığı tweetin ardından sosyal medyada linç yiyen ve beIN SPORTS yetkilileri tarafından tepki gören Bedirhan Kanşiray, önce Erzurumspor maçına gitmedi daha sonra ise iş akdi feshedildi. Kanşiray, Twitter hesabında işten çıkarıldığını ve bu olayı yargıya taşıyacağını açıkladı. Bugün de Twitter hesabından bir açıklama yayınlayan Kanşiray şu ifadeleri kullandı:

Gereksiz linç sebebiyle beIN SPORTS tarafından işime son verilme olayını sağolsun Nevşin Mengü bugünkü yayınına taşımış. Uğradığım haksızlık ve hukuksuzluğa sessiz kalmayacağım. Sizlerin de desteğini bekliyorum. Lütfen paylaşın ve gerçekleri çarpıtanlara engel olalım.