Elon Musk yine gündemde! Bu kez çalışanlarını tehdit etti

70 Punto Dünya

Son dönemin en çok konuşulan isimlerinden biri olan Elon Musk yeniden gündemde. Bu kez hamlesi ne Spacex ne de Twitter… Çalışanlarına mail atarak kovmakla tehdit eden Musk, evden çalışmanın Tesla için geçerli olmayacağını açıkladı.

Tesla CEO’su Elon Musk, “uzaktan çalışma artık kabul edilemez” başlıklı bir e-postayla çalışanların ofise dönüşünü zorunlu tuttu.

Musk, şirketteki üst düzey personele gönderdiği e-posta ile ofiste haftada en az 40 saat çalışmadıkları takdirde kovulacaklarını söyledi.

Sosyal medyada dolaşan ve personele gönderildiği belirtilen e-postada, “Uzaktan çalışmak isteyen herkes, haftada en az 40 saat ofiste olmalı veya Tesla’dan ayrılmalı” deniliyor.

Musk, doğrulanmamış bir hesaptan tweetlenen nota cevap olarak, “Başka bir yerde çalışıyormuş gibi yapsınlar. 40 saatlik gereksinim, fabrika işçilerinden istediğimizden daha az” diye cevap verdi.

Musk, “Tesla’daki herkesin haftada en az 40 saat ofiste geçirmesi gerekiyor. Ayrıca ofis, uzak bir sahte ofis değil, gerçek, meslektaşlarınızın bulunduğu yer olmalıdır. Gelmezseniz istifa ettiğinizi varsayacağız.” dedi. Musk, uzaktan çalışma politikalarına karşı çıkmış ve Amerikalıları işe gitmekten kaçınmaya çalıştıkları için kınamıştı.  

Tesla, çalışanları için pandemi sonrası ofise dönüşü zorunlu kılan şirketler arasında yer alıyor.