Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Kabine’de değişiklik olacak mı?

70 Punto Türkiye

Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Son dönemde gündeme gelen ‘Kabine’de değişiklik’ iddialarına yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN Türk – Kanal D ortak yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. EYT için düzenlemelerin sonuna geldiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücret için aralık ayına işaret etti. Erdoğan son günlerde ortaya atılan Kabine’de değişiklik iddialarına da yanıt verdi. Erdoğan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Futbol takımlarında bile transfer mevsiminde bile A’dan Z’ye değişmez. Nerede aksama varsa bakılır. Mevcut omurgayı korursun, takviyeleri alırsın. AK Parti’nin içerisinde nerelerde aksama varsa, aksamaların olduğu bölümleri inşallah tabii ki değişikliğe tabi tutarak, iller bazında olur, yönetimdeki yapı içerisinde olur. Bu değişiklikleri yaparak, çok daha güçlü kadroyla inşallah yeni seçime hazırlanmak gerekir. Cumhur İttifakı olarak ayrıca durumumuz sözkonusu. Dayanışma içeisinde bu işi başaracağız.

Seçime 8 ay kaldı. Kabine değişikliği yapmak işletmecilik, yöneticilik açısından da sağlıklı bir şey olmasa gerek. Futbola denk geliyor. Baktın adam sakatlandı ne yapacaksın? Fevkalade bir durum olursa böyle bir adım atılabilir. Kimliğimizden, değerlerimizden ödün vermeden değişime açık partiyiz. Kabineyi bayrak değişimi olarak ifade ettik.

BAKAN SOYLU İSTİFASINI SUNDU İDDİASI

Öte yandan hafta başında Milli Gazete, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Kabine toplantısında istifasını sunduğunu iddia etmişti. Bakan Soylu yerine Faruk Çelik’in atanacağı belirtilmişti.