CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Sofra büyümek zorunda

Türkiye

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in Altılı Masa çıkışı sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yeni açıklama geldi.

Twitter hesabından bir video yayınlayan Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı: Sevgili halkım. Biz bu yola çıkarken hep Halil İbrahim sofrasından bahsettik. Çünkü bu sofraya bu ülkenin tüm renklerini davet etmemiz gerekir dedim. Yoksa bu ülke iflah olmaz dedim. Türkiye’nin bütün renklerini birleştire birleştire kazanmak için yola çıktık.

Soframız böylece gittikçe genişledi. Çünkü amaç sadece amaç ceberruh sarayı göndermek ya da değiştirmek değildi. Amaç aynı zamanda yeni güzel bir Türkiye oluşturmaktı. Bu sofraya o oturmasın bu oturmasın diyerek bu ülkeyi toparlayamayız. Birileri hor görerek Türkiye’yi değiştiremeyiz. Bu Türkiye’yi 20 senedir yaşıyoruz zaten. Erdoğan gitsin Erdoğanizm gelsin bu da olmaz. Tarihi sorumluluğumuz var bizim. İttifakımızın diğer ortakları medyaya çıkıp hakaretler etmiyor.

Bana gelince ben bu saatten sonra değişmem. Ben birleştiririm. Birleştirmeye de devam edeceğim. Sofra büyümek zorunda bunu da kimse durduramaz. Bu sofrada siyasi oyunların, nezaketsizliğin Erdoğan dilinin olmaması gerekirdi. Bu sofraya oturanlar bu sebeple oturdu. Kalkan da ancak bu sebeple kalkacaktır.