Balıkesir peş peşe depremler ile sallandı

Türkiye

Balıkesir deprem haberi son dakika olarak AFAD tarafından açıklandı. Balıkesir‘de 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Balıkesir’de dakikalar önce 4,1 büyüklüğünde daha deprem olmuştu. AFAD‘dan yapılan açıklamada gelişmelerin takip edildiği bildirildi ve olumsuz bir durumun bulunmadığı aktarıldı. AFAD‘da yer alan bilgilere göre; Balıkesir‘in Karesi ilçesinde saat 01.58’de 4,7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin saati 01.58 olarak açıklanırken derinliği 14.01 km olarak kaydedildi. Öte yandan Balıkesir’de 01.13’te 4,1 büyüklüğünde bir deprem daha olmuştu.

AFAD’DAN AÇIKLAMA

AFAD’dan yapılan açıklamada, “Geçmiş olsun Balıkesir. Karesi ilçesinde meydana gelen deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz.” denildi.

BELEDİYE BAŞKANI YILMAZ: OLUMSUZ BİR HABER YOK

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz değremle ilgili sosyal medyadan açıklama yaptı. Yılmaz, “Merkez üssü Balıkesir Karesi olan ve çevre illerde de hissedilen iki deprem yaşadık. Çok şükür ki şu an olumsuz bir haber yok. Tüm ekiplerimiz ile teyakkuz halinde gelişmeleri yakından takip ediyoruz.Hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim muhafaza etsin.” ifadelerini kullandı.