Zelenskiy ve ’Dünya 5’ten büyüktür’ tişörtü! Bir anda yayıldı…

70 Punto Türkiye

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Ukrayna’nın Lviv kentinde Zelenskiy ve Guterres ile bir görüşme gerçekleşti. Savaş başından beri ilk kez Ukrayna’yı ziyaret eden Erdoğan, dünya manşetlerine taşındı. Ziyaretten çok daha fazla ilgi çeken ise Zelenskiy’nin giydiği tişörte photoshop yapılmasıydı.

24 Şubat’tan beri devam eden Rusya – Ukrayna savaşı neredeyse 6 ayı bitirdi. Binlerce kişinin hayatını kaybettiği savaşta ağır yıkımların önüne geçebilmek için diplomasi trafiği sürüyor. Sürekli masayı işaret eden Türkiye, belki de diplomasi trafiğine en çok çaba harcayan ülkelerden biri. Önce İstanbul’da müzakere masası kurulmuş daha sonra bu masadan sonuç çıkmamıştı. Fakat diplomasi trafiği devam etmişti. 

İran’da gerçekleştirilen 3’lü zirve sonrası dünyadaki tahıl krizinin önüne geçilecek bir anlaşma yine İstanbul’da imzalanmıştı. Erdoğan burada Putin ile görüşmüştü.

Bu görüşmeden sadece günler sonra Erdoğan, Zelenskiy ile bir araya geldi. Lviv’de gerçekleşen görüşmede yine müzakere mesajı çıktı. Fakat görüşmeden sonra yayılan bir fotoğraf vardı, o da Zelenskiy’nin photoshoplu tişörtü. 

Bir Twitter hesabından yayılan photoshoplu tişört görüntüsü gündeme oturdu. Photoshop’ta Zelenskiy’nin ‘Dünya 5’ten büyüktür’ yazılı tişört giyildiği görüldü. İşin aslı ise Zelenskiy’nin düz tişört giymesiydi…