Yeni Akit Gazetesi Ankara Temsilcisi Hacı Yakışıklı’nın sözleri sosyal medyada olay oldu

Türkiye

Yeni Akit Gazetesi Ankara Temsilcisi Hacı Yakışıklı’nın canlı yayında yaptığı açıklama sosyal medyanın gündemine oturdu. TV100 canlı yayınına katılan Hacı Yakışıklı 100-150 yıl önce İstanbul Havalimanından Mekke’ye iç hatlardan uçulduğunu ifade etti. Video bir anda sosyal medyanın gündemine oturdu. Hacı Yakışıklı ise sosyal medyada gündem olan konuşmasıyla ilgili açıklama yaptı.

TV100’de Gürkan Hacır’ın moderatörlüğünü üstlendiği programda Hacı Yakışıklı’nın yaptığı açıklama sosyal medyada bir anda gündeme oturdu. Yakışıklı yaptığı açıklamada, ““Suriye, Irak gibi devlet yoktu 100 yıl önce; Şam vardı, Halep vardı, Musul vardı, Kerkük vardı. Bu beldelerin tamamı Türkiye devletinin İstanbul Havalimanı’ndan iç hatlar terminalinden uçağa bindiğiniz zaman Mekke’ye Sırbistan’a Varna’ya gidiliyordu” dedi.

Sosyal medyadan video paylaşarak gündem olan sözlerine açıklık getiren Hacı Yakışıklı, “Adamlar(!) ciddi oturmuşlar; “150 yıl önce İstanbul Havalimanı yoktu ki” diye bilimsel ve aydınlatıcı açıklamalar yapıp güya beni düzeltiyorlar. Acayip bir kitle! Kesip-kırpıp yayınladıkları videonun tamamı aşağıda, buyrun..!” dedi.

Videonun devamında Hacı Yakışıklı şu ifadeleri kullanıyor: İç hatlardan Mekke’ye gidiyorduk, iç hatlardan Sırbistan’a gidiyorduk. Havayoluyla derken bugün havalimanı olsaydı diyorum. İstanbul Havalimanı olsaydı biz Mekke, Medine, Şam, Kudüs, Varna, Kırım, Belgrad bu toprakların tamamına Türkiye’nin toprağı olarak gidiyorduk.

Bir cevap yazın