Ümit Özdağ ‘Yağmur Mısırlı’yı paylaştı! Sosyal medyanın gündemine oturdu

70 Punto Sosyal Medya

Sosyal medya hem gerçeği hem de sahteyi barındıran bir mecra. ‘Trol’ olarak adlandırabileceğimiz çoğu durumlarda şaka, ilgi çekmek ya da yanlış bir bilgiyi yaymak burada kullanılıyor. Son olarak sahte bir bilgiye Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da katıldı.

Yağmur Mısırlı isimli sosyal medya kullanıcısı dün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ABD’de okuduğunu fakat Türkiye’ye döneceğini belirtti. Hesabında ilk tweeti olan kullanıcı şu ifadeleri kullandı: USA bir öğrenci kaybetti, Türkiye bir Diş Hekimi kazandı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk bizlere uşak olmayı öğretemediği gibi ailem beni yabancı memleketlere hizmet edeyim diye okutmadı.Önce Vatan.

Kullanıcı yukarıdaki paylaşımına görselle de destek verdi.

PAYLAŞIM GÜNDEMDE

Daha sonra bu paylaşım sosyal medyanın gündemine oturdu. Önce sahte olduğu anlaşılmayan bu tweet ile ilgili gerçek ortaya çıktı fakat Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ çoktan paylaşım yapmıştı. Ümit Özdağ bu tweeti alıntılayarak yaptığı paylaşımda,”Yağmur tebrik ederim. Anneni ve babanı senin gibi bir vatansever evlat yetiştirdikleri için kutlarım. Türkiye’ye dönünce annen ve babanla birlikte Anıtkabir’e gideceğine ve “Geldim Atam” diyeceğine eminim.” ifadelerini kullandı.

Twitter kullanıcıları Ümit Özdağ’ı uyararak ‘Trollmüş ümit hoca, sil sil’ uyarısında bulundu. Yağmur Mısırlı adlı kullanıcının ise şu an 2 binden fazla takipçisi bulunuyor.