Türkiye’nin en değerli markası! Türk Hava Yolları, Türkiye Hava Yolları, Turkish Airlines…

70 Punto Türkiye

Türkiye’nin en değerli markası olan Türk Hava Yolları, iki gündür tartışmaların odağında nedeni ise isim değişikliği. Peki tartışmalar nasıl başladı, kim ne dedi?

Türkiye geçtiğimiz haftalarda, Birleşmiş Milletler’de (BM) İngilizce “Turkey” olarak geçen ismini Türkiye olarak değiştirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün yaptığı açıklamada, “Artık Turkey yok, Türkiye var. Bundan sonra uçaklarımızın gövdesine Turkish Airlines değil Türkiye Hava Yolları yazacağız” demişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamasından tartışmalar peşinden gelmişti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yaptığı açıklamada, “Sen böyle saçmalamaya devam et, biz geldiğimizde onu da düzeltip Türk Hava Yolları yazarız. Ne de olsa #AzKaldı…” demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada, “Turkish Airlines Değil, Türk Hava Yolları yazacağız.” dedi. Meral Akşener’den de bu açıklamaya yanıt gecikmedi. Twitter hesabından paylaşım yapan Akşener şu ifadeleri kullandı: Hatadan dönmek iyidir. Yanlışta ısrar etmemek de iyidir. Haydi Sayın Erdoğan, bu yeni keşfedilmiş feraseti; Berbat ekonomi yönetiminiz ve başımıza bela ettiğin ucube sistemle ilgili olarak atacağın adımlarda da görmek istiyoruz.

TÜRKİYE’NİN EN DEĞERLİ MARKASI

Öte yandan Türk Hava Yolları Türkiye’nin en değerli markası. Türk Hava Yolları’nın şu anki değeri 1,6 milyar dolar.

1 thought on “Türkiye’nin en değerli markası! Türk Hava Yolları, Türkiye Hava Yolları, Turkish Airlines…

Comments are closed.