Türkiye’de sadece bugün 6 kişi boğularak hayatını kaybetti
‘Paramız yok hava sıcak burada serinliyoruz’

Türkiye

Sıcaklıkları artması ile yurdun çeşitli bölgelerinde de ne yazık ki acı haberler gelmeye başladı. Sadece bugün Türkiye’de 6 kişi serinlemek için girdiği sularda hayatını kaybetti. Adana’da Sanayi Bölgesi yolu üzerinden geçen kanallarda suya giren çocuklar, “Ne yapalım havalar çok sıcak, paramız yok, biz de burada bedava serinliyoruz. Yetkililerden ilçemize bizler için ücretsiz bir havuz istiyoruz” dedi.

Adana’da Güneri Mahallesi Kozan Organize Sanayi Bölgesi yolu üzerinden geçen kanallarda tehlikeye aldırış etmeyen çocuklar sıcak havada kanalın serin sularında yüzerek serinlemeye çalışıyorlar. Kalabalık bir çocuk gurubu hafta sonu tatilini de fırsat bilerek bir araya gelip sulama kanalında yüzüp serinledi. Gazetecilere açıklamada bulunan çocuklar, “Ne yapalım havalar çok sıcak, paramız yok, biz de burada bedava serinliyoruz. Yetkililerden ilçemize bizler için ücretsiz bir havuz istiyoruz” dedi.

TEKİRDAĞ

Çorlu ilçesinde, serinlemek için gölete giren Muhammet Tokcan (13), boğuldu.

ADIYAMAN

Kahta ilçesinde Afganistan uyruklu 2 tarım işçisi serinlemek için girdikleri baraj gölünde boğuldu.

ANTALYA

Serik ilçesinde oynarken sulama kanalına düşen Yakın Habip (9) boğuldu.

ŞIRNAK

Cizre ilçesinde serinlemek için girdikleri Dicle Nehrinde akıntıya kapılan İdris Pütrü (17) Zekeriya Negiz (13) hayatını kaybetti
Ek alanı