Tarkan konseri neden televizyondan kesildi? Halk TV’den açıklama

70 Punto Türkiye

Türkiye bugün adeta İzmir’de sahneye çıkan Tarkan konserine kilitlendi. Konser Halk Tv, KRT ve Tele 1’den canlı olarak yayınlandı. Fakat konserin 3 şarkılık bölümü yayınlandı. Birçok izleyici konserin neden kesildiğini sordu. Halk Tv’den konuyla ilgili açıklama geldi.

İzmir’in kurtuluşu büyük bir etkinlikle kutlandı. Bu etkinlikte Tarkan sahne aldı. İzmir’de olmayan binlerce kişi Tarkan konserini nasıl izleyeceklerini merak etti. Halk Tv, KRT ve Tele 1 konserin 3 şarkılık kısmını canlı yayınladı. Fakat konser 3 şarkıdan sonra kesildi. İzleyicilerin tepkisiyle karşılanan durum sonrası Halk Tv’den açıklama geldi.

Seda Selek Halk Tv canlı yayınında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Görüyoruz ki sosyal medyada özellikle çok fazla mesaj var, neden yarıda kestiniz diye. Anlaşma gereği telif hakları gereği ancak bu kadarlık yeri yayınlıyoruz. Aslında sanatçı Tarkan sadece 2 şarkının yayınlanmasına izin vermişken biz biraz daha zorlayıp 3 şarkıyla sizlerle buluşturduk. Ama ancak bu kadarı mümkün telif hakları gereği.