Tanju Özcan başka partiye geçecek mi?

70 Punto Türkiye

Son dönemin öne çıkan isimlerinden biri olan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın CHP’den ihracı istenmişti. Başka partiye geçip geçmeyeceği açıklayan Tanju Özcan, ihraç edilme nedeniyle ilgili bir tweete işaret etti.

CHP’nin kesin ihraç talebiyle disipline sevk ettiği Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, asıl ihraç sebebinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tweet’i olduğunu söyledi; “Ayrıca sığınmacılarla ve HDP ile ilgili söylemlerim, partinin Atatürkçü çizgiden ayrılma alametleri” diye ekledi.

Halk TV’den İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtlayan Özcan, ihraç edilmek istenmesinin asıl gerekçesinin 6 Haziran’da paylaştığı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik, “1 hafta önce kibir abidesi size ‘Yüreğin yetiyorsa aday ol’ demişti Sn. Gn. Başkanım. Sizden ses çıkmadı. Siyaset iddia işidir. Yol verin, ben bu resti göreyim. Hazırım, inan olsun. Sandıkta dürüvereyim defterini. Güvenin bana. Yenerim!!!” tweet’i olduğunu söyledi. Özcan, bu tweet’i atma sebebini, “Dayanamadım. (Erdoğan’ın) sürekli genel başkanı ve partiyi aşağılamasından müthiş rahatsızlık duyuyorum” diyerek açıkladı.

Özcan, “Gücüme giden şu oldu: Deselerdi ki, ‘Genel başkanla ters düşüyor, kamuoyu önünde parti politikalarına ve disiplinine aykırı hareket ediyor’, eyvallah diyecektim. Asıl disipline verilme sebebim, o tweet. Ayrıca sığınmacılarla ve HDP ile ilgili söylemlerim, partinin Atatürkçü çizgiden ayrılma alametleri…” dedi.

BAŞKA PARTİYE GEÇECEK Mİ?

Daha önce de dile getirdiği gibi başka partiye geçmeyeceğini yineleyen Özcan, “Gerekirse siyasi hayatımı bağımsız belediye başkanı olarak devam ettiririm. Gücüme inanıyorsam bağımsız olarak çıkmayı deneyebilirim. Mahkemeye müracaat edeceğim. CHP’den başka yere gitmeyi asla düşünmedim. Beni göndermeye çalışanlar benden daha eski partili değil ki” diye konuştu.