Sözcü TV sunucusu Fatih Portakal’a tepki yağdı

Türkiye

Sunucu Fatih Portakal, haber anlatımını beğenmediği ‘dış sesçi’yi canlı yayında azarladı. Sosyal medya hesabı üzerinden gazeteciler ve çok sayıda izleyici tepki gösterdi.

Sözcü TV Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal, bugünkü ana haber bülteninde Yunanistan’daki seçim haberinin VTR’sinin ardından muhabirin sesini ve tarzını beğenmediğini dile getirdi. Fatih Portakal’ın tavrı, sosyal medyada eleştirildi.

ÜMİT ALAN: HABERE ADINI DEĞİL EGONU VERMİŞSİN

“Nasıl, dış sesi beğendiniz mi, he? Beğendiniz mi? Ben beğenmedim. Ben bu haberin her şeyinden sorumluyum çünkü ben bu haber bültenine adımı veriyorum. Adımı verdim bu haber bültenine” diyen Portakal’a Yazar Ümit Alan, “Habere adını değil egonu vermişsin” diye cevap verdi.

Ümit alan paylaşımında, “Habere adını verdiysen, o ekibi kurmuş insan olarak hatanın da sorumluluğunu alırsın, ekibindeki emekçiyi insanların önüne atmazsın. Bu haliyle habere adını değil egonu vermişsin. Egon da seni yarı yolda bırakmış” ifadelerini kullandı.

Portakal’ın muhabire yönelttiği ifadeler şöyle:

“Nasıl, dış sesi beğendiniz mi, he? Beğendiniz mi? Ben beğenmedim. Ben bu haberin her şeyinden sorumluyum çünkü ben bu haber bültenine adımı veriyorum. Adımı verdim bu haber bültenine. O yüzden aynı uygulamayı, şefkati, özveriyi de haberin içeriğinde de seslendirilmesinde de görmek isterim. Çünkü ben sizinle karşınızdayım. Çünkü ben bu habere adımı veriyorum. Montajından seslendirilmesine kadar her şey benim sorumluluğum. Bu sorumluluğu da maalesef üstüme alıyorum. Bu dış sesçi için de sizden özür diliyorum.”