Nagehan Alçı, Canan Kaftancoğlu tweetine Mansur Yavaş’ı kattı! Sosyal medya karıştı

70 Punto Sosyal Medya

Yargıtay’ın Canan Kaftancıoğlu kararı sonrası Habertürk yazarı Nagehan Alçı’dan tepki çeken bir paylaşım geldi. Nagehan Alçı’nın daha önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz gezisinde eşlik etmesi kamuoyunda tepkilere yol açmıştı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun hapis cezası alması ve siyasi yasak getirilmesinin ardından Alçı, Twitter hesabından Canan Kaftancıoğlu’na destek mesajı attı. Fakat mesajında Mansur Yavaş’a tepki gösterdi. Alçı tweetinde, “Canan Kaftancıoğlu hapse girecek ve aynı gün çıkacak. Ama siyasi yasaklı olacak. Son derece ince bir politik hesap yapılmış” diyen Alçı, “Bu arada Mansur Yavaş ve Ümit Özdağ’dan hala ses yok. Bravo, ne kadar demokrat olduğunuzu kanıtlıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

TWITTER’DA TEPKİ

Öte yandan Canan Kaftancıoğlu’nun bu tweeti sosyal medyada tepkilere yol açtı.

MANSUR YAVAŞ’TAN CANAN KAFTANCIOĞLU’NA DESTEK

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Canan Kaftancıoğlu’na destek mesajı verdi. Mansur Yavaş Twitter hesabından yayınladığı mesajında, ““Bir saat adaletle hükmetmek, bin sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.” Sn. Canan_Kaftancıoğlu’na verilen karar vicdanlarda hukukun değişmez evrensel ilkeleriyle değil, maalesef siyasetle yer etti.Hukuk haktır. Gençlerimize bırakacağımız en büyük miras adaletle hükmetmektir.” ifadelerine yer verdi.

Daha sonra Mansur Yavaş’ın tweetini alıntılayan Nagehan Alçı, “Bravo Mansur Yavaş!” yazdı.

Bir cevap yazın