MasterChef’te Mehmet Şef çılgına döndü! ”Bir daha sen dersen!”

70 Punto

MasterChef Türkiye yarışmasında üçlü eleme turları tüm hızıyla devam ediyor. Yarışamının 22. bölümünde Mehmet Şef ile bir yarışmacı arasında gergin anlar yaşandı. Alper adlı yarışmacıyı hitabı nedeniyle uyaran Mehmet Yalçınkaya, durumun tekararı nedeniyle sonunda sert şekilde ikaz etti.

MasterChef 2022 yarışması TV8’de ekrana geliyor. İlk turu geride bırakan ve ikinci yani üçlü eleme turuna yükselen yarışmacılar, bu bölümde Masterchef jürisinin verdiği tarifleri en iyi şekilde yapmaya gayret ediyor. Ancak yayımlanan 22. bölümde Bartınlı olduğu bilinen Alper isimli yarışmacı ile Mehmet Şef arasında yaşanan krizi ise bölüme damga vurdu.

Mehmet Yalçınkaya, MasterChef Türkiye 2022 yarışmasında üçlü eleme turunda mücadele eden Alper adlı yarışmacı ile ufak çaplı bir kriz yaşadı. Jüri karşısına çıkan üç yarışmacı arasında bulunan Alper Öztamur, Şef’e üst üste ‘Sen’ şeklinde hitap edince olanlar oldu.

MEHMET ŞEF: ”BİR DAHA SEN DERSEN…”

İlk seslenişinde Danilo Zanna tarafından ‘Siz’ diye düzeltilen yarışmacı, Mehmet Şef’in yemeği anlattığı sırada ”Sen konuş şefim, sen güzel konuşuyorsun.” dedi. Bu sözleri üzerine Yalçınkaya, ”Sen’ değil oğlum, ‘siz’. Böyle heyecan mı olur, insan kendinden büyüklere ‘sen’ der mi? şeklinde ikaz etti.

Üçüncü kez ”Sen bir ustasın…” ifadesini kullanan Alper Öztamur’a şefin tepkisi sert oldu. Mehmet Şef, ”Bir daha sen dersen…” diyerek sözlerini sürdürdüğü sırada yarışmacı, ”Kovulurum, özür dilerim” diyerek durumu düzeltmeye çalıştı.