Masterchef 2022’de jürileri şoke eden yarışmacı! ’Sen zaten olmuşsun…’

70 Punto Sosyal Medya

TV8’in en çok izlenen yarışmalarından biri olan Masterchef yeni sezonuyla başladı. Jüri üyelerinde Danilo Zanna, Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu’nun olduğu yarışmada ilk etap yapılıyor. Bu turda ikinci tura çıkan isimler belli oluyor. Mehmet Şef’in de şaşırdığı isimlerden biri Bekir Comart oldu.

Masterchef yarışması yeni sezonuyla ekrana geliyor. ikinci tura çıkacak adayların belirlendiği Masterchef uzun soluklu bir yarışma. Şefleri şoke eden isimlerden biri Bekir Comart oldu. Gaziantepli olan Bekir Comart, 27 yaşında ve aşçı. 8 yaşında kebapçılığına başlayan ve üniversiteden gastronomi bölümünden mezun olan Bekir Comart bonfile yaptı.

Mehmet Şef, tadım yaptıktan sonra Bekir Comart’a ‘Biz seni Masterchef’e neden alalım, bence sen olmuşsun?’ demesi dikkat çekti. Comart ise soruya şöyle yanıt verdi: Şu tabak sizin Masterclaslarınız tabağı. Ben bu teknikleri ustalarından öğrenmek için geldim. Ben buraya bu mesleğin temelini sizlerden öğrenmeye geldim.

Danilo Şef ve Somer Şef, yarışmacıya evet dedi. Mehmet Şef ise hayır dedi. Mehmet Şef ‘hayır’ deme nedenini şu sözlerle aktardı: Dört dörtlük hazırlanmış tabak, sadece itirazım sen zaten buraya olmuşsun, gerek yok.