Konya’da dehşet! TTB duyurdu: Doktorlar eyleme gidiyor

70 Punto Türkiye

Konya Şehir Hastanesi’nde bir kişi, Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya’yı tabancayla başına ateş ederek yaraladı. Saldırgan, ardından aynı tabancayla kendi kafasına ateş edip intihar girişiminde bulundu. Saldırıya uğrayan doktor ve saldırgan yaşamını yitirdi. Yaşanan dehşet sonrası peş peşe açıklamalar geldi. TTB doktorların perşembe ve cuma günü greve gideceğini duyurdu. 

Konya’da görev yaptığı hastanede saldırıya uğrayan doktor ve saldırgan hayatını kaybetti. Konya Şehir Hastanesi’nde bir poliklinikte tedavi gören hasta M.A. ile doktor Ekrem Karakaya arasında henüz bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. 

Doktoru silahla vuran M.A., aynı silahla intihar girişiminde bulundu. Durumu ağır olan Karakaya ile M.A. ameliyata alındı. 

Ağır yaralanan doktor ve saldırgan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Saldırganın Yunak İlçe Devlet Hastanesi’nde güvenlik görevlisi olarak çalıştığı öğrenildi.

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Yaşanan dehşet sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yaptı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, ‘Konya Yunak İlçe Devlet Hastanesinden bir güvenlik görevlisi, Konya Şehir Hastanemizde bir hekim arkadaşımıza silahıyla ateş ederek onu hayattan kopardı. Olayda kendisi de öldü. Adli makamlar dehşet saçan canilik konusunda araştırmalarını sürdürüyor. Milletimizin başı sağ olsun.’ dedi.

TTB EYLEME GİDİYOR

Türk Tabipler Birliği (TTB) bir açıklama yaptı. Yapılan açılamada doktorların 7 – 8 Temmuz tarihlerinde greve gidecekleri belirtildi.