funda kocabiyik pandemi

Funda Kocabıyık’ın görevi değişti! Pandemi videosu yeniden gündemde

70 Punto Türkiye

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yayımlanan video ile sosyal medyanın gündemine oturan Funda Kocabıyık ile ilgili yeni gelişme yaşanıyor. İçişleri Bakanlığı, Uşak Valisi Funda Kocabıyık’ın geçici olarak bakanlık emrine görevlendirildiğini duyurdu. Peki Funda Kocabıyık neden merkeze çekildi?

İçişleri Bakanlığı, Uşak Valisi Funda Kocabıyık’ın geçici olarak İçişleri Bakanlığı emrine görevlendirildiğini bildirdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Uşak Valisi Funda Kocabıyık geçici görevle İçişleri Bakanlığı emrine görevlendirilmiştir.” bilgisi paylaşıldı.

GÜNDEM OLAN SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI

İddiaya göre Funda Kocabıyık’ın eşinin Gezi Parkı kararı sonrası yaptığı paylaşımlar nedeniyle merkeze çekildi. Uşak Valisi Funda Kocabıyık’ın eşi 25. ve 26. Dönem AK Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, Gezi Parkı Davası kararının ardından “Hayatımız boyunca Menderes’i ipe çeken zalim hakim ve savcılara lanet okuduk; şimdi onların benzerleri vicdansız hükümler kuruyorlar. Hukuk dışı kararların hakim ve savcıları bizi, hayatımızı adadığımız ne kadar kutsal değer varsa onları savunamaz hale getiriyorlar. Bu karar sahipleri mazide başardığımız her şeyi yıkıyorlar aslında. Bu yıkıma dur diyecek otorite bellidir ve ondan imdat istiyoruz” açıklamasıyla gündeme gelmişti.

Eşinin açıklaması sonrası Funda Kocabıyık ile ilgili yaşanan gelişme sosyal medyanın da gündemine oturdu.

PANDEMİ TEDBİRLERİ VİDEOSU OLAY OLMUŞTU

Kocabıyık’ın 2 yıl öncesine ait görüntüleri, görevden alınmasıyla sosyal medyada tekrar tekrar paylaşılmaya başlandı. Koronavirüsün yaygın olduğu pandemi sürecinde Uşak’ın en kalabalık caddelerinden biri olan İsmet Paşa Caddesi’nde teftişe çıkan Funda Kocabıyık, vatandaşlara sert tedbirler alınacağını söylemişti. Vali Kocabıyık, caddede hızla yürüdüğü esnada sıraya giren vatandaşlara yönelerek “Sosyal mesafeyi ayarlayın. Herkes, haydi!” diye seslenmişti.

1 thought on “Funda Kocabıyık’ın görevi değişti! Pandemi videosu yeniden gündemde

Bir cevap yazın