FOX TV Selçuk Tepeli bardağı fırlattı Hacı Yakışıklı’nın yorumu olay oldu

70 Punto Türkiye

Fox TV sunucusu Selçuk Tepeli dün çiftçi haberini sunduktan sonra sinirlenmesi ve kalem ile bardağı fırlatması gündemde. Birçok kullanıcı Selçuk Tepeli’ye destek verirken Yeni Akit gazetesi Ankara temsilcisi Hacı Yakışıklı’nın yorumu olay oldu. Öte yandan Selçuk Tepeli sosyal medyada hala konuşulmaya devam ediyor.

FOX TV Ana Haber Merkezi ve ekran başındaki izleyicileri şaşırtan bir olay yaşandı. Tepeli, tarım arazilerinin yok edilmesiyle ilgili bir haberi anons etmeden önce Atatürk’ün, “Köylü, milletin efendisidir” cümlelerini dile getirdi. Ardından haber kayıt bandı devreye girip yayınlandıktan sonra yok edilen tarım arazilerine ve çaresiz kalan köy halkına üzülüp, başka habere geçilmesi gerektiğini söyledi. Uzun zamandır bu konuya dikkat çeken Selçuk Tepeli, yayının bitirilmesini isteyip sinirlendi.

Tepeli, “Efendim şimdi bu ülkenin çiftçilik yapan insanlarının yarısı işi bıraktı… Geç abi öbür habere geç, gözünü seveyim ya, geç, geç!” ifadelerini kullandıktan sonra masanın üzerindeki bardağı sert şekilde kameraya doğru fırlattı. Bu olay sosyal medyada gündem olurken Yeni Akit gazetesi Ankara temsilcisi Hacı Yakışıklı’nın yorumu dikkat çekti.

Yakışıklı olayla ilgili yaptığı açıklamada, ‘Spikere tokat attığı için görevden alınan Muharrem Sarıkaya özür de dilemişti. Habertürk’ü ve olayı eleştirmemize rağmen “kurum olarak” gerekeni yaptılar. Kameramana bardak fırlatan spiker için Fox Tv ne yapacak? “Aferin” deyip bir de gündeme geldiği için sırtını mı sıvazlayacak?’dedi.
Yakışıklı’nın bu yorumu tepkiyle karşılandı.

Bir cevap yazın